برای رهایی از بوی بدن چکار کنیم؟ (1)

برای رهایی از بوی بدن چکار کنیم؟
لباس‌هایی با الیاف مصنوعی نپوشید
اگر بدنتان دائما بو می دهد، لباس‌هایی بپوشید که دارای الیاف طبیعی هستند.  ممکن است لباس‌هایی با الیاف مصنوعی نظیر نایلون و پلاستیک  برای شما جذاب باشد، ولی از فرایند طبیعی تبخیر عرق جلوگیری می‌‌کنند؛ در نتیجه، باعث تجمع بیش از حد عرق می‌شوند. توصیه می کنم از الیاف طبیعی نظیر پنبه و ابریشم  استفاده کنید زیرا اگر عرق کنید، سریع بخار می شود و بدن تان بو نمی گیرد.
درمان بوی بد بدن  با  نمک معمولی

برای رهایی از بوی بدن چکار کنیم؟
نمک دارای خواص ضد عفونی کنندگی است و می توانید  برای از بین بردن بوی بد عرق مخصوصا  پا از آن استفاده کنید. برای این کار مقداری نمک را در ظرف بریزید و پاهای خود را به  مدت 10 دقیقه در آن قرار دهید. این کار بسیار اثربخش است. نمک و آب گرم با کمک هم بوی نامطبوع پای ناشی از تجمع باکتری‌ها را از بین می رود. دلیل اصلی بوی بد پاها این است که آن‌ها در سراسر روز در جوراب و کفش زندانی شده‌اند؛ از طرفی، این مکان به شکل عجیبی مرطوب و محیطی امن و مناسبی برای باکتری‌ها است.
 سیگار نکشید
سیگار کشیدن، خطرات بسیاری برای سلامتی دارد از جمله تاثیر زیادی در بوی بد بدن‌تان نیز دارد. حتی نشستن در کنار یک فرد سیگاری هم باعث ایجاد بوی بد می‌شود. بنابراین، سیگار را ترک کنید تا بوی طبیعی بدن‌تان به شما بازگردد و از بوی تند و زننده‌ی سیگار و ترکیب آن با بوی عرق خلاص شوید.
درمان بوی بد بدن با کافئین
نوشیدنی‌های کافئین‌دار (قهوه، چای، نوشابه) باعث افزایش تعریق می‌شوند. مصرف این نوشیدنی‌ باعث می شود آب بدن کم شود. توصیه می کنیم مصرف کافئین را به روزی ۲ فنجان کاهش دهید تا شاهد کاهش تعریق بدن‌تان باشید.
 موهای‌ زائدتان را اصلاح کنید

برای رهایی از بوی بدن چکار کنیم؟
یکی از راه‌های دیگر برای کاهش تعریق و بوی بد بدن، اصلاح یا وکس مرتب موهای زیر بغل  است. اصلاح مو، سطح تماس عرق را با هوا بیش‌تر می‌کند؛ به این ترتیب عرق، راحت‌تر خشک می‌شود؛ ولی هنگامی که بدن شما، انبوهی از موهای بلند را دارد، احتمال جذب عرق را در خود بیش‌تر می کند و همین عامل سبب ایجاد بوی بد می شود. بنابراین، اگر از بوی بد بدن‌تان رنج می‌برید، صرف‌نظر از این‌که مرد هستید یا زن، موهای زائد بدن‌تان را اصلاح کنید تا از شر این بوی بد خلاص شوید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر