بلندترین مجسمه های جهان

همانطور که می دانید مجسمه های قابل توجهی در سراسر جهان برای احترام به شخصیت های بزرگ و برخی از رویدادهای مهم در تاریخ ساخته شده است. و حتی بعضی از آنها دارای ارتفاع کافی برای تبدیل شدن به جاذبه اصلی یک شهر می باشند که در این لیست نیز ما برخی از بلندترین مجسمه های جهان و شرح اندکی بر آنها را گرد آورده ایم و به شما توصیه می کنیم که حتما با ما همراه باشید.

این لیست از بلندترین مجسمه های جهان تشکیل شده است که حداقل 30 متر ارتفاع دارند، معمولا در اندازه گیری ارتفاع مجسمه ها، ارتفاع پایه را محاسبه نمی کنند. مجسمه های معروف در جهان می توانند نمادی از یک اسطوره، انسان، شخصیت برجسته تاریخی، حیوان و اشیا و گیاهان باشند اما ما در این لیست تنها به معرفی مجسمه های انسانی می پردازیم.

مجسمه مادر در کشور روسیه با 87 متر ارتفاع

در مورد مجسمه مادر نوشته شده است که این مجسمه برای یادبود نبرد استالینگراد ساخته شده است که در بین فوریه 1942 و اوت 1943، یکی از جنگ های بزرگ جنگ جهانی دوم بود. این مجسمه زیبا در شهر صنعتی ولگوگراد در روسیه واقع شده است. این مجسمه 87 متر ارتفاع دارد، و شمشیر آن 33 متر طول دارد.

این مجسمه توسط مهندس نیکولای نیکیتین و مجسمه سازی به نام یوگی ووچتیچ طراحی شده است. بیش از 7900 تن بتن برای ساخت این مجسمه مورد استفاده قرار گرفته است و در سال 1967 به جهان ارائه شده است. عدد 200 در انتهای مجسمه برای نشان دادن زمان دقیق جنگ استالینگراد می باشد.

مجسمه بودای بزرگ در کشور چین، 88 متر ارتفاع 

این یکی از بزرگترین مجسمه های بودا در چین است که در کوه Longshan واقع شده است. این مجسمه 88 متر ارتفاع دارد که به طور کامل از برنز ساخته شده است و وزن آن 700 تن می باشد. این مجسمه موجب شده است که اطراف آن به نقاطی توریستی تبدیل بشود و این مناطق توریستی مساحت 74 هکتاری را شامل می شوند و شامل بسیاری از مکان های بودایی نیز هستند.

مجسمه بودای بزرگ در کشور تایلند دارای 92 متر ارتفاع   

مجسمه بودای بزرگ که در کشور تایلند قرار دارد، بلندترین مجسمه در این کشور نیز می باشد و ارتفاع ان 92 متر اندازه گیری شده است. ساخت این مجسمه در سال 1990 آغاز شد و در سال 2008 نیز تکمیل شد. مجسمه کامل ساخته شده از سیمان و با پوششی به رنگ طلایی است. این مجسمه غول پیکر بودا توسط اصول ترامادو بودایی ساخته شده است.

 مجسمه بزرگ پیتر کبیر در کشور روسیه دارای 96 متر ارتفاع 

این مجسمه در زمان امپراتوری پیتر کبیر در روسیه ساخته شده است، که 43 سال بر این کشور حکومت کرده است. مجسمه پترزبورگ 98 متر ارتفاع دارد در شهر مسکو قرار دارد. این مجسمه توسط طراح گرجستانی به نام Zurab Tsereteli طراحی شده است، و برای ساخت آن از 600 تن فولاد ضد زنگ و برنز استفاده شده است. مجسمه پیتر بزرگ وزن 100 تن وزن دارد و در سال 1997 به نمایش درآمد.

مجسمه سانادی دایکونون در کشور ژاپن با 100 متر ارتفاع

مجسمه سانادی دایکونون با 100 متر ارتفاع در کشور ژاپن قرار دارد. این مجسمه نشان دهنده بوداییان ژاپنی است. این مجسمه ایستاده در بالای تپه Sendai می باشد و علاوه بر دیدن آن از بالای تپه می توانید از منظره بسیاری از بخش های شهر نیز دیدن کنید.

سانادی دایکونون یک جواهر را در داخل دست راست و یک آب در دست چپ دارد که، به آب خرد تعبیر شده است. از طریق آسانسور توریستی می توانید به بالای مجسمه بروید و کل شهر را ببینید.

مجسمه امپراتور یان و هوانگ در کشور چین، 106 متر ارتفاع  

این مجسمه ها به منظور یادبود امپراتور چینی یان و هوانگ ساخته شده است. ساخت این مجسمه در سال 1987 آغاز شد و تکمیل آن نیز 20 سال طول کشید. این مجسمه دارای ارتفاع 106 متر می باسد و واقع در استان هنان استان چین است.

دولت برای ساخت این مجسمه  22.5 میلیون دلار هزینه کرده است. جالب است بدانید که چشم این مجسمه ها 3 متر عرض و بینی آن نیز 6 متر طول دارد.

مجسمه ی گوان یین در دریای جنوبی سانیا با 108 متر ارتفاع

مجسمه ی گوان یین، الهه ی شرافتمند بودایی است که در استان هینان چین قرار دارد. این مجسمه 108 متر ارتفاع دارد، چهارمین مجسمه بلند در جهان است. این مجسمه دارای سه چهره متفاوت است که این نشان دهنده برکت بخشی این الهه در سراسر جهان است. اولین چهره به سمت داخل و و دو چهره دیگر به دو طرف و به سوی دریا نگاه می کند. تکمیل این مجسمه غول پیکر، تقریبا 6 سال طول کشید.

مجسمه بودای بزرگ یا یوشیکو دابوتسو در کشور ژاپن با 110 متر ارتفاع

یوشیکو دابوتسو به معنای "بودای بزرگ می باشد که واقع در شهر یوشیکوی ژاپن است. این مجسمه دارای ارتفاع 110 متر می باشد که بدون احتساب اندازه 10 متری پایه آن  است. این مجسمه بودا به طور کامل از برنز ساخته شده است.

بازدید از آن در مجاورت چهار سطح مختلف امکان پذیر است، بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از آسانسور به بالای آن بروند. در سطح اول، بازدیدکنندگان می توانند موسیقی زیبا را بشنوند، سطح دوم به طور کامل برای مطالعات کتاب مقدس و سطح سوم با 30000 مجسمه بودا پر شده است. با بازدید از بالاترین سطح نیز می توانید باغ های زیبای موجود در اطراف مجسمه را تماشا کنید.

 مجسمه لایکیون سککار در میانمار با ارتفاع 116 متر

مجسمه لایکیون سککار، دومین مجسمه بلند در جهان می باشد که با ارتفاع 116 متر، واقع در میانمار می باشد. ساخت لایکیون سککار در سال 1996 آغاز شد و در سال 2008 تکمیل شد. این مجسمه در حقیقت بر روی یک تخت 13.5 متری قرار دارد.

همچنین در داخل مجسمه آسانسور وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند از منظره پانورامای شهر بازدید کنند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در نزدیکی تخت مجسمه لایکیون سککار دراز بکشند.

مجسمه معبد بودا در کشور چین با 153 متر ارتفاع 

و در نهایت می رسیم به این مجسمه که بلندترین مجسمه موجود در جهان است. مجسمه معبد بودا 153 متر ارتفاع دارد و واقع در هنان، چین است. در سال 1997 ساخت این مجسمه آغاز گشت و در سال 2008 تکمیل شد. این مجسمه روی یک تخت لوتوس 20 متری ایستاده و شامل 1100 قطعه از مس است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

هتل برج های طلایی کیش

جهان پناه هند

مجسمه یادبود مدیا در باتومی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر