بیابان ها باید به اندازه میادین نفتی محافظت شوند

یک عضو پارلمان ایران می گوید که بیابان نیز بخشی از منابع طبیعی کشور است و به اندازه منابع نفت و گاز به حفاظت نیاز دارد. حسین امیری خامکاری، یکی از قانونگذاران ایرانی، اظهار داشت."ایران پتانسیل طبیعی و جاذبه های توریستی را از اجداد ما به ارث برده است. ما باید از آنها در بهترین حالت منتفع شویم. « براساس گزارش ICANA توسط فارس، وی گفت: «با آسمان خراش های نادرش، کویر لوت جاذبه توریستی عالی است که توجه گردشگران خارجی را که از استان های همسایه بازدید می کنند، جلب می کند.»

 

بیابان ها باید به اندازه میادین نفتی محافظت شوند

ما باید به این میراث طبیعی توجه کامل داشته باشیم. در مناطق نزدیک به شهرها، تپه های ماسه ای صحرای لوت گاهی اوقات برای کاربردهای های خاص استفاده می شود. فرمانداران استان های همسایه کویر لوت باید تلاش کنند تا از این منابع طبیعی محافظت کنند. تا از تجاوز به صحرا جلوگیری کنند. امیری تاکید کرد که تخطی از سیاست های حفاظت از کویر به عنوان یک جرم محسوب می شود، همانطور که هیچکس نمی تواند به منابع نفت و گاز دست اندازی کند، هیچکس نباید اجازه تجاوز به صحرای لوت، که یک میراث جهانی است، داشته باشد. کمیته میراث جهانی در جلسه ای که در تاریخ 17 ژوئیه 2016 در استانبول برگزار شد، کویر لوت ایران را به عنوان اولین سایت طبیعی کشور ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو دانست.

 

بیابان ها باید به اندازه میادین نفتی محافظت شوند

کویر لوت، یا دشت لوت، در جنوب شرق ایران واقع شده است. بین ماه های ژوئن و اکتبر، این ناحیه خشک و نیمه گرمسیری توسط باد های قوی شسته می شود، که رسوبات را منتقل می کند و موجب فرسایش خاکی در مقیاس عظیم می شود. این مکان برخی از دیدنی ترین نمونه های زمین شناسی را نشان می دهد. همچنین دارای بیابان های سنگی گسترده و شنزار است. و نشان دهنده نمونه ای استثنایی از فرآیندهای زمین شناسی در حال انجام است. اندازه گیری MODISr که از 2003 تا 2010 در ماهواره Aqua ناسا ثبت شده، نشان می دهد که داغترین سطح زمین در کویر لووت واقع شده است. درجه حرارت سطح زمین در این محل 70.7 درجه سانتی گراد (159.3 درجه فارنهایت) است، هرچند دمای هوا خنک تر است

 

بیابان ها باید به اندازه میادین نفتی محافظت شوند

بیابان ها باید به اندازه میادین نفتی محافظت شوند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

صفحه پکیج ها

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دره گل ها ارمنستان

هتل بارویک ها اند اسپا مسکو روسیه

دهکده فیل ها در پاتایا تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد