تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا - 3.7 out of 5 based on 3 votes

تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا

حتما تا به حال اصطلاح برو به درک را شنیده اید. ممکن است بارها این اصطلاح را به کار برده باشید. ولی واقعا درک کجاست؟ آیا منظور از درک همان جهنم است؟ اگر واقعا دوست دارید بدانید که برو به درک کجاست تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. 

تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا

درک زر آباد

در سیستان و بلوچستان روستایی به نام درک زر آباد وجود دارد که به خاطر نزدیکی به منطقه آزاد چابهار به روستای درک چابهار نیز معروف می باشد. این روستا در 170 کیلومتری جنوب چابهار، در امتداد سواحل دریای مکران  و 10 کیلومتری زر آباد  واقع شده است. این روستا مجموعه از زیبایی ها و جاذبه های دیدنی را در خود جای داده است. اگر اهل ماجراجویی و سختی سفر هستید، حتما به این روستای زیبا سر بزنید. شما در این روستا می توانید در ساحل ماسه ای قدم بزنید و از تابش نور خورشید لذت ببرید.

تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا

هم چنین بر ساحل صخره ای نشسته و به بیکران های افق خیره شوید. اگر اهل شنا هستید کمی آب تنی کنید و از لمس امواج بر پاهایتان آرامش بگیرید. مرجان ها همچون ماهی های حوض خانه های قدیمی، کف پاهایتان را لمس کرده و حس آرامش بخشی را به شما منتقل می کنند. تمام این حس های لذت بخش را مدیون آب های شیرینی هستید که در چند قدمی آب شور دریا از دل چاه ها سر بر آورده اند. 

تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا

مردم روستای درک

مردم این روستا گویش بلوچی دارند و از طریق ماهیگیری امرار معاش می کنند. مردم روستای درک بسیار خونگرم، مهربان و مهمان نواز هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های مردم این روستا اهمیت زیاد آن ها به محیط زیست است. زمانی که شما به این روستا سفر کنید، مطمئنا دیدن ساحل تمیز و پاک شما را شگفت زده خواهد کرد. یکی از زیباترین مناظری که در این روستا می توان دید؛ غروب خورشید و پرتوهای نارنجی و سرخ رنگش روی ساحل و دریاست. البته روستای درک مانند بسیاری از روستاها از امکانات زیادی برخوردار نمی باشد اما با این حال بازدید از این روستا خالی از لطف نیست.

تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا

یکی از عجیب ترین ویژگی های این روستا این است که در چند متری دریا، آب شیرین وجود دارد همین موضوع باعث رشد درختان گرمسیری در آن شده است. از تفریحات دیگر این روستا می توان به قایق سواری، شنا، موج سواری، ورزش های آبی، آفرود و ماشین سواری روی شن های نرم ساحلی اشاره نمود. یکی از عواملی که باعث رونق و پیشرفت اقتصادی این روستا می شود، معرفی آن به مردم است. البته هر چه تعداد گردشگران زیاد می شود، خود به خود به بکر بودن منطقه آسیب می زند. اما به خاطر اهمیت مردمان این روستا به تمیزی نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت. جالب است بدانید که روی یک تابلوی نصب شده در این روستا نوشته شده که در ازای هر کیسه زباله ای که تحویل اهالی روستا داده شود، آن ها حاضرند ۲۰۰۰ تومان بپردازند. این موضوع، نشانگر این است که مرم این روستا به محیط زیستشان اهمیت زیادی می دهند.

چرا به این روستا درک می گویند؟

جالب است بدانید که درک در زبان فارسی به معنای عمق و گودی است و به دلیل قرارگیری این روستا در یک دره، به این اسم نام گذاری شده است.

تلاقی حیرت انگیز کویر و دریا

3.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل فانوس دریا مشهد

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل دریا کیش

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر