تکنیک های ترک سیگار

تکنیک های ترک سیگار
انگیزه های خود را بنوبسید.
یک دفترچه تهیه کنید یا حتی بر روی یک تکه کاغذ کوچک دلیل های خود را برای ترک سیگار بنویسید. پول؟ رفع بوی بد دهان؟و... انگیزه ها متفاوتند اما یکی از دلایل ترک سیگار که بیشتر افراد در ذهن خود دارند، زندگی طولانی تر است. این دفترچه را همیشه با خود داشته باشید و هر وقت که هوس سیگار کشیدن، داشتید، نگاهی به آن بیندازید.
تلاش کنید یک درمان جانشین نیکوتین را امتحان کنید
به پزشک مراجعه کنید و از او کمک بخواهید و درباره درمان جانشینی نیکوتین سوال کنید. موارد جایگزین نیکوتین شامل:
•    تجویز اسپری بینی یا استنشاقی نیکوتین
•    آدامس، تکه های نیکوتین و قرص های شبیه قرص سرماخوردگی که در آن نیکوتین دارد.
•    تجویز فاقد نیکوتین که شامل داروهای ترک سیگار مثل بوپروپین و وارنسیلین هستند.
درمان های جایگزینی نیکوتین کوتاه مدت، مثل آدامس و تکه های نیکوتین و اسپری ها به شما برای ترک سیگار کمک می کنند. درمان های کوتاه مدت در ترکیب با تکه های نیکوتین قابل استفاده در بلند مدت و یا  داروهای فاقد نیکوتین کاملا ایمن هستند.
اخیرا سیگارهای الکترونیکی توجه بسیار زیادی را به عنوان جایگزینی برای سیگارهای سنتی به خود جلب کرده است با این حال قبل از استفاده از آن، حتما با پزشک خود مشورت کنید تا از میزان موثر بودن سیگارهای الکترونیکی در بلند مدت اطمینان پیدا کنید.
عقب انداختن سیگار کشیدن

تکنیک های ترک سیگار
اگر احساس می کنید که  تمایل به استعمال دخانیات دارید، اول باید ده دقیقه صبر کنید و سپس کاری را انجام دهید تا در آن زمان حواس خود را پرت کنید. تلاش کنید که به مکان های عمومی که امکان سیگار کشیدن در آن وجود ندارد، بروید. این کار های ساده به شما کمک می کند که از سیگار کشیدن دوری کنید.
چیزی بجوید
در دهان خود چیزی قرار دهید که بتوانید با تمایل خود به سیگار کشیدن مبارزه کنید. می توانید آدامس های کم شکر، آب نبات های سفت، هویج خام، تخمه آفتابگردان و آجیل بخورید. این خوراکی ها می تواند به شما کمک کند.
تمرینات ورزشی کنید
تمرین ورزشی می تواند به شما کمک کند تا حواستان از تمایل به مصرف دخانیات پرت شود و این تمایل را تا سطح زیادی کاهش دهد. حتی ساده ترین تمرینات ورزشی، می تواند تمایلات استعمال دخانیات را از بین ببرد.

تکنیک های ترک سیگار
اگر در خانه یا دفتر کارتان هستید، می توانید اسکات، بشین پاشو، دراز نشست، دویدن در جا انجام دهید و یا تعدادی پله را بالا و پایین بروید. اگر علاقمند به تمرین های ورزشی نیستید تلاش های عبادتی، سوزن دوزی، کار با چوب یا روزنامه نویسی انجام دهید. همچنین می توانید برای پرت کردن حواس خود کارهای معمول خانه مثل جارو کردن یا انجام تکالیف درسی را انجام دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر