دیدنی های تاریخی شهر یزد (1) - 2.5 out of 5 based on 2 votes

دیدنی های تاریخی شهر یزد (1)

یزئ به شهر بادگیر ها مشهور است. شهری در دل کویر که هر آنچه از زیبایی های آن بگوییم، کم گفته ایم. این شهر به دلیل وجود جاذبه های منحصربفردی همچون بادگیر ها، مساجد، قنات ها و بناهای تاریخی ارزشمند، یکی از مقاصد مهم گردشگری است. شهر یزد در طول تاریخ به نام های مانند شهر بادگیر ها، شهر شیرینی، شهر قنات، شهر دوچرخه ها و حسینیه ایران مشهور بوده است. در ادامه این مطلب به معرفی برخی از بهترین جاذبه های تاریخی یزد می پردازیم.

مسجد جامع یزد

یک شاهکار معماری که در دل کویر قرار دارد. ساخت این مسجد تاریخی در سه دوره تاریخی و حدود 100 سال به طول انجامید. این مسجد در سال 1313 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. این بنای تاریخی در خیابان امام خمینی شهر یزد قرار دارد.

دیدنی-های-تاریخی-شهر-یزد

میدان ساعت یزد

قدیمی ترین ساعت شهری ایران دراین میدان قرار دارد. میدان ساعت یزد یا میدان وقت الساعت از قدیمی ترین برج های ساعت ایران است که در خیابان امام خمینی و در نزدیکی مسجد جامع یزد قرار دارد. این برج قدیمی در یک میدان قرار گرفته که علاوه بر این برج تاریخی در بردارنده اثار قدیمی دیگری از جمله آب انبار، حسینیه و ساباط قدیمی است. این بنای تاریخی در سال 1378 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. این برج دارای حکاکی های مرتبط با دورن قاجار و کاشی کاری ها و تزیینات آجری منحصربفرد است که قدمت آن ها به دوران قاجار باز می گردد.

دیدنی-های-تاریخی-شهر-یزد

میدان امیر چخماق

یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین بناهای تاریخی شهر یزد که قدمت آن به قرن 9 هجری و دوران امپراتوری تیموریان باز می گردد. این میدان نمادی از حماسه و فرهنگ استان یزد است که در دوره های زمانی مختلف محل تجمعات مردم یزد در مراسمات و آداب مختلف بوده است. این میدان مشهور ترین و محبوب ترین جاذبه تاریخی در استان یزد است.

دیدنی-های-تاریخی-شهر-یزد

باغ دولت آباد

بلند تربن بادگیر جهان در این باغ ساخته شده است. این بنای تاریخی نیز در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. وسعت این باغ حدود 6.4 هکتار است و قدمت آن 260 سال قبل باز می گردد. یک باغ بسیار زیبا که در خیابان شهید رجایی یزد قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

شهر جرموک ارمنستان

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

شهر سیقناقی گرجستان

پله های اسپانیایی رم