ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روستاییان ایرانی برای زنده ماندن دست به دامن خورشید شدند!

در گوشه و کنار کشور ایران، شاهد روستاهای متعددی هستیم که یکی از جاذبه های دیدنی کشور ما محسوب می شوند. ولی متاسفانه بسیاری از این روستا ها از امکانات رفاهی خوبی برخوردار نیستند. تعداد زیادی از روستاها به دلیل خشکسالی و عدم رسیدگی در وضعیت خوبی قرار ندارند و حتی گروه های خیریه، برای حمایت از این روستا ها تشکیل شدند. روستای چاه نسر، یکی از روستاهای دور افتاده ایران می باشد که بین نیشابور و کاشمر (خراسان رضوی) واقع شده است. این روستا در شرایط خوبی نیست و خیرین زیادی به این روستا کمک کردند تا بتوانند امکانات اولیه را برای رفاه ساکنین فراهم کنند. 

روستاییان ایرانی برای زنده ماندن دست به دامن خورشید شدند!

یکی از مهم ترین کمبودهای ساکنان این سرزمین، نبود برق است. مدتی پیش با کمک کمیته‌ی امداد امام خمینی، روستای چاه نسر به پنل‌های خورشیدی مجهز شده و ساکنان می‌توانند برای تامین برق خود از آنها استفاده کنند. هم چنین وجود برق در این روستا، باعث شده که وضعیت شغلی این منطقه بهبود یابد. اهالی این روستا‌ با خرید پنل‌های خورشیدی، برق خود را تامین می کنند و در تمام طول شبانه روز، می توانند  از این امکان برخوردار باشند. بعد از این اتفاق، گزارشگر یکی از خبرگزاری‌ها، به این روستا رفت و با اهالی این روستا مصاحبه کرد. روستاییان بابت این مساله خیلی خوشحال بودند و از کسانی که به آنها  کمک کردند، بسیار سپاس گذار بودند. هم چنین تصاویری هم از وضعیت این روستا و خوشحالی مردم تهیه شده که برخی از این عکس ها را در ادامه مشاهده می کنید.

روستاییان ایرانی برای زنده ماندن دست به دامن خورشید شدند!

امیدواریم، مسئولین بیشتر به این روستاها رسیدگی کنند و هر سال، شاهد بهبود یافتن شرایط زندگی روستاییان باشیم. البته روستاهای زیادی هم هنوز در ایران هستند که حتی آب آشامیدنی هم ندارند و در شرایط سختی زندگی می کنند. همه انسان ها حق دارند که از امکانات اولیه زندگی بهره مند باشند، پس با کمک هم، برای آبادی مناطق محروم کشور تلاش کنیم.

روستاییان ایرانی برای زنده ماندن دست به دامن خورشید شدند!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل خورشید تابان مشهد

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

رستوران ایرانی شیروان ارمنستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد