زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

هر کشوری دارای جاذبه های دیدنی از جمله طبیعت بکر، مکان های تاریخی و مناظر فوق العاده ایی است. اما گاهی خیابان های شهر با طرح‌های خاص معماری و ساختمان‌های بزرگ و جسورانه مورد توجه گردشگران قرار  می گیرند و به عنوان جاذبه های دیدنی آن منطقه محسوب می شوند. در این مطلب قصد داریم شما را با 10 مورد از زیباترین خیابان‌های جهان آشنا کنیم.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

خیابان لُمبارد، سان‌فرانسیسکو (آمریکا)

خیابان لمبارد در سان‌فرانسیسکو به خاطر مدل مارپیچی بسیار شهرت دارد. هم چنین این خیابان یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های سانفرانسیسکو و غیرمستقیم‌ترین خیابان جهان محسوب می شود.

فیلسوفرز واک، کیوتو (ژاپن)

مسیر پیاده‌روی فیلسوفرز واک در کنار کانال آب معابد گینکاکو – جیو و نانزن- جی  قرار گرفته است. دو طرف این خیابان را درختان گیلاس احاطه کرده و به همین خاطر یکی از زیباترین خیابان‌ها برای عکاسی است.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

خیابان کُبِرن، ادینبرا (بریتانیا)

خیابان کُبِرن که ایستگاه واورلی را به شهر قدیمی ادینبرا متصل می‌کند؛ یکی از بهترین نمونه‌های معماری و طراحی ویکتوریایی را داراست. قبل از توسعه این خیابان در دهه 1850، مسافران قطار مجبور بودند از پله‌های پرشیب و کوچه‌های تاریک عبور کنند.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

بلو سیتی، جوداپور (هند)

کوچه‌های باریک شهر جوداپور به دلیل بناهای آبی رنگ آن معروف شده است. برای تماشای بهترین منظره این کوچه‌ها می توان به قلعه‌ای رفت که بر بالای تپه قرار دارد.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

هوزیر لین، ملبورن (استرالیا)

شهرت شهر ملبورن به دلیل هنرهای خیابانی است. تمام خیابان هوزیر لین ملبورن توسط کارهای گرافیتی هنرمندانی از سراسر جهان پوشیده شده است. این طراحی‌ها آنقدر زیبا می باشند که می‌توان در این منطقه یک تور پیاده‌روی برگزار کرد.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

دارک هجیز، انتریم (ایرلند شمالی)

در اطراف خیابان دارک هجیز در شهر انتریم درختانی درهم‌رفته و بالغ وجود دارد که باعث شده این خیابان به یکی از زیباترین خیابان‌های ایرلند شمالی تبدیل شود. جالب است بدانید که زمان کاشت این درختان به قرن هجدهم میلادی بازمی‌گردد. البته سریال گیم آو ترونزهم در شهرت این خیابان بی تاثیر نبوده است.  

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

هلال سلطنتی، باث (انگلستان)

خیابان هلال سلطنتی در شهر باث انگلستان قرار دارد. معماری این خیابان یکی از بهترین نمونه‌های معماری جُرجی به شمار می رود. این خیابان از 30 خانه مسکونی تشکیل شده که بین سال‌های 1767- 1775 ساخته‌ شده‌اند.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

ویا دِ کُرُناری، رم (ایتالیا)

یکی از ایده آل‌ترین خیابان‌ها برای قدم زدن و گشت‌وگذار، خیابان ویا دِ کُرُناری است. قدمت بیشتر ساختمان‌های این خیابان به دوران رنسانس بازمی‌گردد. در آن زمان اشراف‌زادگان به دلایل مذهبی ساختمان‌های زیادی را در این منطقه ساخته اند.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

شهر قدیمی میکونوس (یونان)

شهر میکونوس در یونان قرار دارد و یکی از گردشگرپذیرترین مناطق این کشور محسوب می شود. این شهر به دلیل ساحلی بودن و خیابان‌های پرپیچ‌وخم در بافت قدیمی، گردشگران بسیاری را به سمت خودش جذب می‌کند. کوچه‌های باریک پر از مغازه‌هایی با کرکره های رنگارنگ و خانه‌هایی سفید و آبی می باشد. در واقع این رنگ‌بندی، زیبایی خاصی به بخش قدیمی شهر بخشیده است.

زیباترین خیابان های جهان معرفی شدند!

خیابان بِراواِز گراکت، آمستردام (هلند)

خیابان بِراواِز گراکت در کنار یک کانال آب واقع شده است. در کنار این خیابان، انبارهایی وجود دارد که قدمت آنها به قرن هفدهم برمی گردد. خیابان بِراواِز گراکت عنوان زیباترین خیابان آمستردام را از آن خودش کرده است. 

البته کشور ما هم دارای خیابان های زیبایی می باشد. به نظر شما زیباترین خیابان‌های ایران کدام اند؟ 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

خیابان آتاتورک مرکز خرید آنتالیا

هتل برج های طلایی کیش

کبابی‌های خیابان بُرُشیان ارمنستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر