سنبل الطیب یا علف گربه (2)

دم نوش سنبل الطیب علاوه بر خواصی که برای رفع گرفتگی عروق و رگهای خونی در قلب دارد. می تواند برای یک خواب آرام شما را آماده کند. بنابراین می توان آن را شبها قبل از خواب میل کرد تا خوابی آسوده و راحت را به شما هدیه دهد.

 سنبل الطیب یا علف گربه (2)
همینطور دم نوش سنبل الطیب با گل گاو زبان به همراه  لیمو عمانی که تسهیل کننده است؛ به صورت مخلوط  می تواند تاثیر فوق العاده ای روی سیستم عصبی داشته باشد. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد افرادی که دارای فشار خون بالا هستند از این دمنوش یا به صورت کم استفاده کرده و یا به طور کل از آن پرهیز کنند. گیاه سنبل الطیب به تنهایی  می تواند برای بهبود سیستم عصبی این افراد و رفع کم خوابی آنها کافی باشد. زیرا که مصرف این گیاه از بهترین داروها برای درمان کم خوابی در افراد است و اعصاب را تقویت می کند.

سنبل الطیب یا علف گربه (2)
تاثیرات سنبل الطیب بر روی مغز و سیستم عصبی بسیار است. به طوریکه این گیاه در افرادی که دچار سردی مغز هستند تاثیر کنترل کننده دارد. زیرا که سردی مغز که از خوردن بیش از حد لبنیات، مواد غذایی سرد نظیر ماهی، گوشت گاو  و ... ایجاد می شود، باعث تشنج در فرد شده و او  را دچار حملات شدید می کند. بنابراین سنبل الطیب می تواند به عنوان یک کنترل کننده عمل کرده و آن را رفع کند. و چنانچه فردی که دچار سردی مغز و تشنج مغزی می باشد. به طور مداوم سنبل الطیب را در کنار تجویزهای پزشک خود مصرف داشته باشد. در دراز مدت دیگر دچار چنین حالتهایی نمی گردد.
دمنوش گیاه سنبل الطیب علاوه بر موارد گفته شده می تواند حجم هیجانات را در فرد تعدیل کرده و به عنوان یک تسکین دهنده و آرام بخش به خصوص در نوجوانان و جوانانی که اهل هیاهو و شتاب هستند عمل کند.

سنبل الطیب یا علف گربه (2)
از دیگر خواص سنبل الطیب کمک به بهبود بیماری پارکینسون یا داع الرقص می باشد. که مصرف دم نوش سنبل الطیب می تواند تعداد رعشه های حاصل از این بیماری را تا حد چشمگیری کنترل و کاهش دهد. دمنوش این گیاه همچنین برای پاکسازی کبد و یا معده ای که دچار سردی شده اند نیز نافع است. زیرا کبد در صورت سردی تمام مواد غذایی بدون فیلتر شدن را وارد سلولها کرده و فساد ایجاد می کند. بنابراین مصرف جوشانده و یا دمنوش سنبل االطیب می تواند چاره ساز بوده و در دفع سموم از معده و کبد کمک نماید.

سنبل الطیب یا علف گربه (2)
و نکته آخر اینکه توصیه می شود شبی یک بار و یا هفته ای دو الی سه بار از دم نوش گیاه سنبل الطیب استفاده کرده و در خوردن آن زیاده روی نکنید. زیرا که مصرف بیش از حد این گیاه و یا دم نوش آن  می تواند به کلیه های شما  آسیب برساند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

خواص دارویی سیب گلی یا رز آلو‌‌

قصه های من و خواهرم (2)

جوجه کوچولو و گربه سیاه

سنبل الطیب دوست اعصاب

سارا و مهمان کوچک (2)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد