شتاب و اضطراب و تاثیر آنها بر بدن

در دنیای امروز که عصر تکنولوژی و سرعت است. به شتاب افراد نیز برای انجام کارها افزون تر شده، به طوریکه بیشترین عوارض ناشی از این اضطراب و شتاب گریبانگیر افراد جامعه شده، و سلامتی آنها را به خطرانداخته است. همه ما به نوعی در زندگی با استرس و فشار دست و پنجه نرم می کنیم. مانند پرندگانی شده ایم که برای سرعت بخشیدن به کار خویشتن از یک شاخه به شاخه دیگر می پریم. که گاهی این فشار و استرس و شتاب برای ما مفید و گاهی مضر می باشد.

 

شتاب و اضطراب و تاثیر آنها بر بدن

سرعت و شتاب بالا همواره استرس های ناشی از آن را نیز به دنبال دارد. گاهی اوقات عجله و شتاب چنان سلولهای عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد که منجر به فرسودگی می شود. به مانند سیم فولادین که آن را چنان بکشیم که از هم پاره شود. در مورد شتاب و اضطراب نیز همینطور است. با افزایش فشار بر روی سیستم عصبی و تشدید تارهای عصب شخص شتاب زده علاوه بر تنش دچار ضربان قلب و فشار خون بالا و تنفس زیاد می شود. که اینها همه نشانه های در خطر بودن سلامت روانی و جسمی است. زیرا بدن به چیزی بیشتر از ظرفیت و توانش واکنش نشان می دهد. و چنانچه بیشتر از حد معمول این اتفاق در بدن تکرار شود. این علائم را نشان می دهد. پس باید که به فکر راه چاره برای رفع استرس و شتاب در زندگی خود باشیم.

 

شتاب و اضطراب و تاثیر آنها بر بدن
همینطور افراط در اضطراب بسیار مضر تر از افراط در شتاب زدگی است. همواره راهکارهایی در مورد کنترل استرس و مدیریت احاساسات و هیجانات در مقالات مختلف خوانده و شنیده اید. که می توان با این راهکارهای ساده زندگی و وقت خود را عالی مدیریت کنیم. دراینجا ما فقط به تاثیری که شتاب و استرس می تواند بر بدن فرد داشته باشد آشنا شده و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.
استرس و شتاب در بدن
یکی از نتایج بد و منفی شتاب و استرس برای بدن بیماری قلبی است. که به علت بسته شدن خون در شریان خون صورت می گیرد. و منجر به مرگ می گردد. زیرا عئم کشش و ناتوانی اعصاب قلب و عروقی باعث فشار و بسته شدن رگ شریانی در قلب شده و همین باعث می شود تا فشار خون در قلب بالا رفته و قلب دچار مشکل شود.

 

شتاب و اضطراب و تاثیر آنها بر بدن
یکی دیگر از مشکلات قلبی بر اثر شتاب و اظطراب عاضه آنژین و دوپواترین است. که فشاری را بیش از حد ظرفیت خود به علت استرس و شتاب تحمل می کند و همین امر باعث می شود تا فرد در قفسه سینه درد شدیدی را احساس کند. و خون به سختی به قلب برسد.
از دیگر آثار استرس و شتاب که تحت تاثیر تحریکات عصبی ناشی از شتاب و استرس پیش می آید. مشکل سوهاضمه است. با عصر سرعت همه چیز حتی غذا خوردن نیز با شتاب و عجله انجام می گیرد. همین عجله و شتاب باعث می شود تا سیستم عصبی سمپاتیک فعال شده و پاراسمپاتیک غیر فعال می شود. و در نتیجه معده اسید بیشتری ترشح می کند . و همین باعث اختلال در کار معده و دستگاه گوارش می شود. دستگاه های بدن با استرس و شتاب حالت فرسودگی پیدا می کنند و همین فرسودگی باعث نابود شدن سیستم بدنی با مرور زمان می گردد.
بهتر است با انجام کارهایی مانند رفتن به طبیعت، حرکات یوگا، مطالعه کتابهای جذاب و مفید، خواب کافی، پیاده روی تند، اعمال مذهبی نظیر نماز و یا ذکر و مدیتیشن و نظیر آن، استرس و شتاب خود را مدیریت کرده و سیستم عصبی خود را در یک حالت تعادل همواره نگه داریم. تا از انواع بیماریهای جسمی و روانی در امان بمانیم. زیرا طبق گفته درمانگران روحی و جسمی ریشه تمام بیماریها در نگرانی و عصبانیت وجود دارد.

 

شتاب و اضطراب و تاثیر آنها بر بدن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی