عوامل خطر برای ابتلا به آلرژی شیر و ترکیبات جایگزین شیر برای نوزادان

عوامل خطر

برخی عوامل ممکن است خطر ابتلا به آلرژی شیر را افزایش دهند:

آلرژی های دیگر. بسیاری از کودکان مبتلا به شیر حساسیت دیگری نیز دارند. اغلب آلرژی شیر برای اولین بار اتفاق می افتد. درماتیت آتوپیک. کودکان مبتلا به درماتیت آتوپیک (یک التهاب رایج و مکرر پوست) احتمال بیشتری برای ایجاد آلرژی غذایی را دارا هستند.

سابقه خانوادگی. خطر ابتلا به آلرژی غذایی در فرد افزایش می یابد اگر یکی یا هر دو والد وی دارای آلرژی غذایی یا نوع دیگری از آلرژی باشند مانند تب یونجه، آسم،کهیر یا اگزما.

سن. آلرژی شیر در کودکان، بیشتر معمول است. با گذشت زمان، سیستم گوارش آنها تکامل یافته و بدن آنها احتمالا کمتر به شیر واکنش نشان می دهد.

 

عوامل خطر برای ابتلا به آلرژی شیر و ترکیبات جایگزین شیر برای نوزادان

عوارض جانبی

کودکان مبتلا به آلرژی شیر، حساسیت بیشتری نسبت به سایر مشکلات بهداشتی از جمله موارد زیر دارند:

آلرژی به سایر مواد غذایی مانند تخم مرغ، سویا، بادام زمینی و یا حتی گوشت گاو

تب یونجه (یک واکنش رایج به شوره حیوانات،جرب گرد غبار، گرده های گیاهی و سایر مواد)

جایگزین شیر برای نوزادان

برخی تحقیقات نشان می دهد که تغذیه با شیر مادر در طی چهار تا شش ماه اول زندگی یک کودک به جای دادن یک شیر گاو فرموله شده استاندارد(شیر خشک) می تواند به جلوگیری از آلرژی شیر کمک کند. در کودکان مبتلا به آلرژی شیر، تغذیه با شیر مادر و استفاده از شیر های خشک هیپوآلرژنیک(Hypoallergenic) می تواند از واکنش های آلرژیک جلوگیری کند.

شیرمادر. بهترین منبع تغذیه برای کودک شما است. شیردهی طبیعی برای حداقل چهار تا شش ماه اول زندگی اطفال شدیدا توصیه می شود، به خصوص اگر نوزاد شما در معرض خطر ابتلا به آلرژی شیر قرار داشته باشد.

ترکیبات شیر خشک های هیپوآلرژنیک. با استفاده از آنزیم ها برای شکستن (هیدرولیز) پروتئین شیر، مانند کازئین و یا آب پنیر تولید می شوند. پروسس بیشتر می تواند شامل گرمادهی و فیلتراسیون باشد. بسته به سطح پروسس، محصولات به صورت "نسبی " یا به طور "کامل هیدرولیز شده" طبقه بندی می شوند. ممکن است آنها فرمولاسیون خالص نیز نامیده شوند. برخی از فرمول های هیپوآلرژنیک بر پایه شیر نیستند، اما به جای آن حاوی اسیدهای آمینه هستند. علاوه بر محصولاتی که به طور کامل هیدرولیز شده اند، فرمول های مبتنی بر آمینو اسیدها نیز کمترین احتمال ایجاد واکنش های آلرژیک را دارند.

ترکیبات شیر خشک بر پایه سویا. بر اساس پروتئین سویا به جای شیر می باشند.ترکیبات سویا برای یک تغذیه کامل ایجاد شده اند، اما متأسفانه برخی از کودکان مبتلا به آلرژی شیر به سویا نیز آلرژی دارند. اگر شیر خودتان(شیر مادر) به فرزندتان می دهید و فرزند شما حساسیت شیر دارد،لازم است بدانید که پروتئین شیر گاو از طریق شیر شما ممکن است باعث واکنش آلرژیک شود.پس شاید لازم باشد که خود شما نیز تمام محصولات حاوی شیر را از رژیم غذاییتان حذف نمایید. اگر می دانیدو یا مشکوک هستید که فرزند شما دارای حساسیت شیری است و علائم آلرژی را پس از شیردهی طبیعی(شیر مادر) نشان می دهد ،با پزشک خود صحبت کنید. اگر شما یا فرزندتان رژیم غذایی بدون شیردارید، پزشک یا متخصص تغذیه می تواند به شما در مورد یک برنامه غذایی بالانس شده کمک کند. شما یا فرزندتان ممکن است نیاز به مکمل داشته باشید تا جایگزین کلسیم و سایر مواد مغذی موجود در شیر مانند ویتامین D و ریبوفلاوین شوند.

 

عوامل خطر برای ابتلا به آلرژی شیر و ترکیبات جایگزین شیر برای نوزادان

عوامل خطر برای ابتلا به آلرژی شیر و ترکیبات جایگزین شیر برای نوزادان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد