ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پورت کوچک و یک دنیا اطلاعات


به رایانه ای که در محل کار یا منزل خود دارید، یک بار دیگر با دقت نگاه کنید وسایل جانبی از قبیل پرینتر، اسکنر، میکروفن، دوربین دیجیتالی، مودم، اسپیکر و ... به چه طریقی به سیستم شما متصل شده اند؟
اولین مطلبی که به ذهن می رسد این است که به وسیله ی یکسری سیم، اما این سیم ها چگونه در کیس رایانه رایانه به آن متصل شده اند؟

پورت کوچک و یک دنیا اطلاعات


Universal Serial BUS یا همان پورت USB پاسخ این سوال است. رایانه ها دارای یک یا چند پورت USB هستند که در پشت و جلوی کیس نصب شده اند و به تازگی صفحه کلید ایی به بازار عرضه شده اند که کنارشان یک پورت USB قرار دارد و به این ترتیب اتصال برخی سخت افزارها با سهول بیشتری انجام می شود.
از طرف دیگر سیستم های عامل نیز USB را پشتیبانی می کنند، بنابراین نصب درایور مربوط نیز براحتی و با سرعت انجام می شود.
در مقایسه با دیگر روش های اتصال سخت افزار ها به رایانه، سخت افزارهای دارای پورت USB به طور باور نکردنی ساده است.
در گذشته سخت افزارهایی که برای اتصال به سرعت بیشتری نیاز داشتند، با کارت های خودشان ارائه می شدند که این کارت ها می بایست در شیار کارت داخل کیس و روی مادربورد قرار می گرفتند که بیشتر با مشکل نصب و راه اندازی مواجه می شوند. هدف USB پایان دادن به همه این دردسر هاست.

پورت کوچک و یک دنیا اطلاعات


USB یک استاندارد شده و راحت را برای اتصال تا بیش از 127 سخت افزار مختلف به یک رایانه پیش پای کاربران قرار داده است.
هر سخت افزاری می تواند حداکثر تا 6 مگابایت در ثانیه از پهنای باند استفاده کنند که برای تعداد بسیاری از سخت افزارهای جانبی که بیشتر مردم می خواهند به رایانه خود متصل کنند، به اندازه کافی سریع است. امروزه تقریبا تمام سخت افزارهایی که ساخته می شوند، USB دارند. اتصال یک سخت افزار USB به رایانه بسیار ساده است. پورت USB را پشت رایانه پیدا و اتصال دهنده USB را به آن متصل کنید. در صورتی که دستگاه جدید باشد، سیستم عامل به طور خودکار آن را شناسایی کرده و با نصب درایور، زمینه استفاده از دستگاه فراهم خواهد شد.

پورت کوچک و یک دنیا اطلاعات

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل تایتانیک پورت استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل پورت نیچر آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد