ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیشینه ی باستانی نوروز ایرانیان

جدا از جشن های بسیار قدیم زرتشتیان، که در آغاز هر ماه انجام می گیرد، جشنی بسیار زیبا که هر ساله برگزار می شود دارای پیشینه تاریخی است. عید نوروز ( فصل رویش و شادی)، یکی از جشن های باستانی است.
جشن، هم تای واژه ی "عید" است که واژه ای ایرانی، مذهبی و بسیار قدیمی است. در اصل به مناسبت اتفاق یک پیروزی در هر سال، مردم با مراسمی به عبادت و نیایش، برای شکرگذاری از خداوند می پرداختند.
در این مراسم از رقص و سرود و موسیقی استفاده می شد. آتش، برپا می کردند. گاه (گاو و یا گوسفند) قربانی می کردند که قسمتی از قربانی را به آتش می دادند و بقیه را بین نیازمندان تقسیم و با بقیه گوشت از مهمانان پذیرایی می کردند. در همه ی شهرها و روستاهای ایران، سفره هفت سین پهن می کنند. در زمان ساسانیان، نانی در سر سفره هفت سین می گذاشتند و با هفت نوع غله و حبوبات. که از فروهرها و نیازمندان پذیرایی می کردند. هفت سین و اینکه هفت قلم خوراکی که نام اول آنها با سین شروع شود، در آن دوران هیچ اصالتی ندارد.

 

پیشینه ی باستانی نوروز ایرانیان

گاهی می توان بیشتر از هفت قلم گذاشت یا که حتی با سین شروع نشود. اما نوروز، جشنی اصیل است که حتی در گوشه و کنار ایران، نشانه هایی از زمان های دور و طرز برگزاری آنها یافت می شود. مانند آتش بر پاکردن در شهر کردستان.
در مناطقی که سفره هفت سین جزو رسوم است، هفت چیز در آن می گذارند که با سین شروع می شود.
سیب، سرکه، نان سنگک، سماق، سنجد، سبزی، سبزه، سمنو، سپند (اسفند)، سنبل، سوهان عسلی، سیاه دانه، سکه و ... که هفت چیز از بین این ها انتخاب می کنند. 

 

پیشینه ی باستانی نوروز ایرانیان
بعضی هفت سین را هفت شین می پندارند: یعنی شراب و شکرو شهد و شیرو شمع و شمش و شاید (میوه)
بعضی آن را هفت چین می پندارند: یعنی هفت چین چیده شده از درخت که هفت میم بر سر سفره می گذارند.
مثل: میوه، ماهی، مرغ، ماست، مربا، مسقطی، میگو
در هر منطقه ای، بسته به شرایط و رسوم خود، به یک گونه سفره هفت سین خود را مزین می کنند.

چگونگی پهن کردن سفره هفت سین
سفره ای سفید رنگ پهن می کنند. بالای سفره آینه می گذارند که، به معنای جهان بی پایان است. در اطراف آینه یک یا چند شمع یا چراغی که خاموش نشود می گذارند و روی آینه تخم مرغی می گذارند که تعبیری از نژاد و آفرینش آدمی است. جلوی آینه، مشتی گندم که به معنای روزی است، می گذارند.
و نان که برکت خانه است. ظرفی پراز آب که چند قطره گلاب در آن ریخته شده بود، در کنار آن کوزه ای بدون آب و ظرف آبی که در آن چند برگ انار یا نارنج می انداختند. نارنج شناوردر آب، نشان دهنده ی زمین در کیهان است. در برخی از مناطق، ماهی درون کاسه آب می اندازند که ماهی نشان دهنده ی روزی حلال است. در نزدیک چراغ و آینه، قرآن و اسفند رنگ شده که در جای مخصوصی می گذاشتند جای می دادند. ظرفی از شکر که نشان دهنده زندگی همیشه شیرین خانواده میباشد می گذاردند. شیر و ماست و پنیر و کره تازه محلی، از مخلفات سفره هفتسین بود. در سفره رد پایی از گل نرگس، گل سنبل، و گل باقلا و سکه به چشم می خورد.

 

پیشینه ی باستانی نوروز ایرانیان
شیرینی ها و آجیل های نوروزی بو داده که خود، آن ها را درست می کردند و با سلیقه ای خاص در سفره می چیدند، زینت بخش هفت سین بود. تا چند ساعت قبل از تحویل سال در اتاق را می بستند. و درهنگام تحویل سال بر دور سفره می نشستند و دست بر دعا، خواستار سالی پر از سلامتی برای پادشاه و باران و برکت از خداوند می شدند.

 

پیشینه ی باستانی نوروز ایرانیان

پیشینه ی باستانی نوروز ایرانیان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور تایلند ویژه نوروز

تور مالزی ویژه نوروز

تور چین ویژه نوروز

تور مالزی نوروز 94

تور تایلند نوروز 94

تور چین نوروز 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد