چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

همواره امنیت اطلاعات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ، بدین منظور یکی از راه های حفاظت از اطلاعات گذاشتن رمز عبور بر روی اکانت ها و دستگاه های دیجیتال می باشد ، امروزه تمامی اکانت هایی که شما در فضای مجازی و در وب سایت ها می سازید ، همگی از شما کلمه عبوری می خواهند که گذاشتن رمز عبور قوی و مناسب ، کمک شایانی به امنیت و حفظ اکانت شما در سرویس دهنده مذکور خواهد شد .

 

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

گذاشتن رمز عبور قوی بر روی اکانت هایی نظیر ایمیل ، به وسیله سرویس دهنده هایی همچون GMAIL و YAHOO MAIL از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که انتخاب رمز عبور مناسب باعث خواهد شد تا حتی در صورت حمله هکر ها به سرویس دهنده ایمیل ، امنیت شما تا حدی زیادی حفظ شود ، چرا که آن ها می توانند به راحتی به اکانت های ضعیف ، با رمز عبور های ضعیف نفوذ کنند.

برای انتخاب پسورد یا همان رمز عبور مناسب باید اصولی را رعایت کنید ، یکی از این اصول این است که بر روی اکانت های متفاوت خود رمز عبور متفاوتی بگذارید ، برای مثال کارت بانکی را در نظر بگیرید ، فرض کنید تمام کارت های شما رمز مشابه دارند و شخصی متوجه رمز شما شده است، و اقدام به دزدیدن کیف شما می کند ، در صورتی که رمز تمام کارت های شما یکسان باشد ، به راحتی می تواند از تمام کارت های شما برداشت کند ، بنابر این لازم است تا رمز عبور های متفاوتی برای اکانت های متفاوت در نظر بگیرید و همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید ! در محل کار یا در صورت عدم اطمینان اطلاعات پسورد خود را در اختیار هیچ کس نگذارید ، در صورت لزوم پسورد را خودتان وارد کنید تا خیالتان از همه نظر راحت باشد .

در صورتی که لازم شد تا در کافی نت و مکان های عمومی با دستگاه های عمومی یا دستگاه شخص دیگری به اکانت خود متصل شوید ، حواستان باشد تا اطلاعات پسورد خود را در آن دستگاه ذخیره نکنید و بعد از انجام کار های مربوطه ، در صورت لزوم پسورد خود را عوض نمایید و حتما از اکانت خود خارج شود . در نهایت مهم ترین اقدامی که در جهت حفاظت از رمز عبور می توان به آن اشاره کرد این است که رمز عبوری قوی انتخاب کنید برای این منظور لازم است ، رمز عبور طولانی با ترکیب حروف ، علائم و اعداد باشد تا بتوانید تا حد امکان دستیابی به آن رمز عبور خود را دشوار کنید . با عمل کردن به مطالبی که گفته شد، امنیت رمز عبور شما تا حد بسیار زیادی حفظ خواهد شد.

 

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر