آشنایی با خواص فلفل سیاه

فلفل سیاه یک گیاه خشک است که به رنگ تیره است این گیاه در واقع بومی جنوب کشور هند بوده است .گیاه فلفل سیاه گیاه بالا رونده می باشد و از تیره خانواده فلفل ها می باشد میوه این گیاه برای کشت استفاده می شود معمولا میوه این گیاه خشک است و به عنوان چاشنی در مواد غذایی استفاده می شود.

فلفل گیاهی رونده و کوتاه است که ساقه های خیز و کوتاه دارد که میوه آن را به عنوان ادویه استفاده می کنیم این گیاه دارای میوه بت طعم تند وسوزنده است که خواص دارویی هم دارد و می توان از آن به عنوان چاشنی در غذاها هم استفاده شود.

معمولا بوته فلفل کوتاه است و در رنگ های متنوعی مانند سبز، قرمز، نارنجی دیده می شود این مواد در مصرف در هنگام غذا عطر خاصی را به غذا می دهند. برای استفاده از فلفل باید دانه آن ساییده شود و از پودر آن استفاده کنید. دانه فلفل پس از خشک شدن به شدت نرم می شود وبه راحتی هم ساییده می شود. پودر فلفل معمولا به رنگ سرخ و سیاه دیده می شود که از هر دو نوع آن به عنوان طمع دهنده غذایی استفاده می کنند.

آشنایی با خواص فلفل سیاه

فلفل سیاه علاوه بر خواص طمع دهندگی وچاشنی که دارد می تواند به عنوان مواد دارویی هم مورد استفاده قرار گیرد این ادویه تا حدود زیادی مقوی معده است و می تواند بادشکن هم باشد وباعث از بین رفتن نفخ شکم شود. همچنین به دلیل خواص گرم وخشک آن می تواند جهت رفع رطوبت دماغ وبینی هم از آن استفاده کنند و مغز این فلفل باید جویده شود تا بتواند اثرات دارویی خود را در بدن افراد اعمال کند . فلفل معمولا باعث بالا رفتن غلظت خون هم می شود. همچنین کسانی که جذام دارند معمولا مصرف فلفل در غذا می تواند تا حدود زیادی به درمان آنها کمک کند .معمولا کسانی که تریاک خورده باشند وبه پزشک مراجعه کنند پزشک برای ایجاد استفراغ در این افراد از فلفل سیاه استفاده می کند وهمچنین فلفل سیاه تا حدود زیادی به انواع دارو ادرار آور و برای از بین بردن سنگ یا شن کلیه وهمچنین برای ایجاد ادرار مکرر استفاده خواهد شد.

آشنایی با خواص فلفل سیاه

در افرادی که دچار سرما خوردگی شده اند معمولا دم کرده این ماده غذایی از استفاده کردن از آن در سوپ می تواند تا حدود زیادی در درمان آنها کمک کننده باشد زیرا این ماده معمولا دارای خواص گرم وخشک است می تواند عفونت را تا حدود زیادی در بدن خشک کند این افراد می تواند در سوپ ومواد غذایی خود از فلفل سیاه استفاده کنند که باعث می شود آنها تا حدود زیادی بهبود پیدا کنند.

جهت رفع بلغم هم می توانید از فلفل سیاه و مویز استفاده کنید. این ماده در از بین بردن عفونت وخشک کردن عفونت های بدن و همچنین در تقویت دستگاه ایمنی تا حدود زیادی کاربرد دارد می توانید از فلفل در درمان سینوزیت هم استفاده کنید همچنین می تواند برای تسکین درد دندان هم استفاده کنید زیرا معمولا تا حدود زیادی برای تسکین درد در نقاط مختلف بدن استفاده می شود. دارای خواص ضد باکتریایی بالایی است به همین دلیل در بیماری های مانند سینوزیت هم کاربرد دارد معمولا این ماده غذایی می تواند تا حدود زیادی به پاک کردن رگ ها کمک کند. برای از بین بردن پیسی درمان خوبی می تواند باشد. همچنین رنگ دانه های فلفل می تواند در درمان مشکلات پوستی شما را یاری دهند.

آشنایی با خواص فلفل سیاه

ازخواص دیگر آن می توان به جلوگیری از ایجاد گرفتگی های بینی و تسکین آن کمک کند معمولا کسانی که مقداری فلفل سیاه را در دوران سرما خوردگی به همراه سوپ یا سایر مواد غذایی خود استفاده می کنند می تواند در دوران بیماری تا حدودی از گرفتگی بینی آنها جلوگیری کند.

این ماده می تواند به جلوگیری از تب لرز هم کمک کند زیرا تا حدودی به دلیل خواص گرمی آن می تواند بیماری هایی که در بدن ایجاد سرما می کنند را برطرف کند همچنین دارای آنتی اکسیدان های مفید می باشد که درپیشگیری از سرطان مفید خواهد بود وباعث پاکسازی کبد می شود .این ماده ضد کلسترول های بد بدن است وباعث بالارفتن سوخت و ساز بدن می شود به همین دلیل یکی از موادی است که می تواند شما را در کاهش چربی های تجمعی در بدن یاری دهد و همچنین باعث باز شدن رگ ها می شود. در جلوگیری از پوسیدگی دندان مفید خواهد بود.

آشنایی با خواص فلفل سیاه

از خواص جالب دیگر آن می توانیم به خواص آن در رفع یبوست اشاره کرد زیرا این ماده تا حدودی بادشکن هم است می تواند روده ها را به طور عجیبی پاکسازی کند وحرکت روده را تسریع می بخشد.

بسیاری از مطالعات پزشکی نشان دادند که این ماده می تواند در کاهش درد های رماتیسمی در مفاصل موثر باشند. همچنین در کودکان برای جلوگیری از ابتلا به اسهال های فصلی پیشنهاد می شودهمچنین تا حدود زیادی درد های رماتیسمی را کاهش خواهد داد . در زمان مسمومیت می تواند تا حدود زیادی از علائم مسمومیت بکاهد و اسید هیروکلوریک موجود در آن برای هضم پروتئین های موجود در غذای های معده تا حدود زیادی ضروری می باشد.

آشنایی با خواص فلفل سیاه

فلفل سیاه تا حدود زیادی پرزهای چشایی را تحریک می کند ومیل به غذا را بیشتر خواهد کرد درنتیجه پیام هایی به معده مبنی بر ایجاد گرسنگی می فرستد و در نتیجه هضم غذا راحت تر انجام می شود ویکی از درمان های بسیار خوب برای افرادی است که دچار بی اشتهایی شده اند. این ادویه را بیشتر برای مبارزه با میکروب های معده استفاده می کنند که می توانند باکتری های مضری مانند سالمونلا باشند که هضم غذا را با مشکل روبه رو می کند وباعث ایجاد حالت تهوع در افراد می شوند فلفل سیاه این باکتری های معده را از بین می برد.

آشنایی با خواص فلفل سیاه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر