بهترین جاذبه های گردشگری هاوانا، پایتخت کشور کوبا

پایتخت کوبا یعنی هاوانا، یک شهر قدیمی و جذاب است و بسیاری از ستاره های فیلم ها، آهنگ ها و رمان ها متعلق به این منطقه هستند که این نشان گر غنی بودن هاوانا در تاریخ و فرهنگ و جذابیت زیاد برای غربی ها می باشد. تاریخ این منطقه در همه جا قابل رویت است. از میدان های با شکوه قدیمی مانند سان فرانسیسکو دی آسیس تا غار معروف مالکن، و یا قلعه های قدیمی مانند کاستلو د لا فرزا تا قلعه ی مورو. در این مطلب سعی در معرفی مناطق گردشگری و با شکوه هاوانا داریم تا با این منطقه ی آمریکایی بیشتر آشنا شوید.

بهترین جاذبه های گردشگری هاوانا، پایتخت کشور کوبا

بازار کتاب در منطقه ی پلازا آرماس: یکی از نشانه های بزرگ این شهر کتاب خوانی است از این رو در قلب شهر قدیمی هاوانا، بازار کتاب بزرگی موجود است. این بازرا که در سال 1990 افتتاح شد، در مقابل قصر زیبای باروک قرار دارد. بیش از بیست فروشنده ی کتاب در این بازار مشغول به کار هستند. کتاب های قدیمی، کمیاب و جدید از کلیه ی نشریات در این بازار به فروش می روند. با این حال اکثر خریداران در این بازار خارجی ها و توریست ها می باشند.

     شاید برای شما جالب باشد که بدانید در طبقه ی دوم ساختمانی به نام  ficio Gomez واقع در منطقه ی پلازا ویخا، دوربینی توسط لئوناردئ داوینچی اختراع شده است که با آن می توانید یک نمای کلی و 360 درجه ای از کل شهر هاوانا را ببینید. این دوربین از طرف شورای کاتزاس در اسپانیا به دفتر مسیحیان در هاوانا داده شده است.

قلعه ی کاستلو د لا فرزا: این قلعه ی زیبا و بسیار قدیمی که از قدیمی ترین قلعه های جهان است، در سال 1577 توسط مقامات اسپانیایی برای حفاظت از هاوانا و جلوگیری از حمله ی دزدان دریایی و سایر قدرت ها ساخته شد. این قلعه با به کار رفتن سنگ های سخت در آن بسیار مستحکم و استوار ساخته شده است. همچنین گفتنی است که قلعه ی کاستلو د لا فرزا از میراث های جهانی یونسکو می باشد. امروزه این قلعه ی زیبا تبدیل به یکی از موزه های دریایی شده استو از بهترین جاذبه های گردشگری هاوانا می باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری هاوانا، پایتخت کشور کوبا

قلعه مورو: از دیگر قلعه های هاوانا می توان به مورو اشاره کرد. این قلعه در سال 1589 برای محافظت از هاوانا در برابر نیرو های دریایی ساخته شد. این قلعه از برترین نماد های شناخته شده ی شهر است و از فاصله های دور نیز می توان آن را دید. در گذشته و در سال 1762، قلعه ی مورو یک برج مراقبت نیز داشته است. این قلعه امروز تبدیل به نمایش گاهی تحت عنوان فانوس های دریایی شده است. سرباز خانه های این قلعه در طبقات بالای آن قرار دارد.

بهترین جاذبه های گردشگری هاوانا، پایتخت کشور کوبا

کلیسای زیبای کاتدرال: کلیسای مقدس مسیحیان که در  منطقه ی پلازا کاتدرال واقع است، بی شک از زیبا ترین کلیسا های کاتولیک در آمریکا می باشد. دو برج در کنار این کلیسا به زیبایی های این کلیسای قدیمی اضافه کرده است. این ساختمان در سال 1787 ساخته شد و به یک کلیسای جامع تبدیل شد. داخل کلیسا دارای نقاشی های فوق العاده از اواخر 1700 است و همچنین نسخه هایی از نقاشی  توسط نقاش های مطرح قدیمی مانند روبنس و موریلو در آن به چشم می خورد. این کلیسا نیز تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری مطرح در هاوانا شده است.

 بهترین جاذبه های گردشگری هاوانا، پایتخت کشور کوبا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

هتل آپارتمان پایتخت مشهد

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر