ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تخم مرغ در رژیم غذایی خوب یا بد؟

تخم مرغ در رژیم غذایی خوب یا بد؟
مشخص نیست که هر فرد چه تعداد تخم مرغ در رژیم غذایی خود می تواند بگنجاند. در گذشته تصور می شد که تخم مرغ منبع ناسالم غذایی است و به خاطر وجود کلسترول بالا باعث به وجود آمدن مشکلات قلبی می شود. تحقیقات نشان داده اند که تخم مرغ باعث افزایش  ابتلا به بیماری های قلبی نمی شود.
کلسترول در بدن: کلسترول یک ماده چربی است که برای انجام طیف وسیعی از عملکرد های بدن ضروری است. کلسترول نقش حمایتی در تولید سلول های جدید و هورمون هایی برای تشکیل اسید های صفراوی حل کننده چربی دارد و در جذب ویتامین ها کمک می کند. دانشمندان دریافت اند که میزان کلسترولی که افراد مصرف می کنند. تاثیر بسیار کمی بر روی سطح کلسترول بدن دارد. اکثر تولید کلسترول در کبد رخ می دهد. فاکتور اصلی بالا رفتن کلسترول بدن، میزان کلسترولی نیست که فرد مصرف می کند بلکه عوامل دیگر  مانند وجود  چربی های اشباع شده در رژیم غذایی است. تخم مرغ شامل میزان کلسترولی هستند که تاثیر چندانی بروی کلسترول خون نمی گذارند.

تخم مرغ در رژیم غذایی خوب یا بد؟
دلایل مفید بودن مصرف تخم مرغ برای سلامتی بدن عبارتند از:
•    تخم مرغ‌ سرشار از پروتئین می باشد. پروتئین تخم مرغ یک پروتئین کامل و حاوی اسیدهای آمینه های ضروری مورد نیاز بدن است.
•    تخم مرغ یکی از بهترین منابع غذایی کولین است: کولین در زرده تخم مرغ یافت می‌شود، که نقش مهمی را در حفظ سلامت مغز و کاهش التهاب ایفا می‌نماید. بسیاری از افرادی که دارای کمبود کولین هستند، باید تخم مرغ را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
•    تخم مرغ یک انتخاب مناسب برای افرادی است که برای کاهش وزن تلاش می کنند. به خاطر کیفیت بالای پروتئین تخم مرغ، می‌تواند در تهیه یک صبحانه مقوی و رژیمی موثر باشد، که این امر به ویژه برای افرادی که در تلاش برای کاهش وزن هستند، مفید است. البته به شرطی که به صورت آب پز مصرف شود.
•     مصرف تخم مرغ‌ باعث محافظت از بینایی می شود. زرده تخم مرغ حاوی مقادیر قابل توجهی از کاروتنوئیدهای محافظ بینایی نظیر لوتئین و زآگزانتین است، که از پیشرفت تخریب ماکولای وابسته با سن و کاتاراکت پیشگیری می‌ کنند.

تخم مرغ در رژیم غذایی خوب یا بد؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نرخ خوب تور هند ویژه آذر پاییز 94

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد