جاذبه های گردشگری صربستان (1)

صربستان یکی از زیباترین کشور های اروپایی اس که دارای محبوب ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی است. بیشتر جاذبه های صربستان در بلگراد، پایتخت صربستان قرار دارد. در ادامه این مطلب به معرفی جاذبه های گردشگری کشور صربستان می پردازیم.

بلگراد

بلگراد پایتخت کشور صربستان و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به کلیساهای زیبا و با شکوه و بناهای تاریخی آن اشاره کرد. جزیره زیبای Ada Cinganlija در جنوب شهر بلگراد، سواحل رود سانا، قلعه کالمگدان از جاذبه های محبوب و جذاب شهر بلگراد است. شاید خاطه انگیز ترین و لذت بخش ترین تجربه سفر به بلگراد قدم زدن در سواحد زیبای رود سانا و انجام تفریحات ورزشی مانند اسکی روی آب و قایقرانی باشد.

جاذبه های گردشگری صربستان

پارک ملی و کوهستان Fruska Gora

یکی از بهترین جاذبه های طبیعی صربستان که در مرز صربستان و کرواسی قرار دارد و از مهم ترین جاذبه های گردشگری صربستان به شمار می رود. پارک ملی Fruska Gora بر روی کوهی به همین نام و در منطقه ای به نام سیرمیا قرار دارد. این پارک در یک منطقه حفاظت شده قرار دارد و بهترین مکان برای پیک نیک، گردش در طبیعت و پیاده روی و کوه نوردی است. صومعه های قدیمی ارتودوکس که قدمت آن ها به قرن 12 میلادی باز می گردد در این منطقه تفریحی و توریستی دیده می شود که یکی از مهم ترین جاذبه های این منطقه است. تلفیق مناظر طبیعی بسیار زیبا با مناظری از صومعه های تاریخی این منطقه، چشم انداز شگفت انگیزی از تاریخ و طبیعت را ایجاد کرده که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.

جاذبه های گردشگری صربستان

شهر سوکوبانیا

شهری در شرق صربستان که به طبیعت بکر و زیبا و چشمه های اب معدنی اش مشهور است. هر ساله گردشگران و مسافران بسیاری از داخل کشور و سایر نقاط جهان برای تفریح و خوشگذرانی و لذت بردن از طبیعت زیبا و آب و هوایی مطلوب به این شهر سفر می کنند. یک بمای تاریخی متعلق به قرن هفدهم در این شهر قرار دارد که در واقع یک اتاق بخار عمومی قدیمی است که از جاذبه های تاریخی این شهر است.

جاذبه های گردشگری صربستان

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر