ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری لندن (1)

لندن مملو از جاذبه های گردشگری  است؛ از کاخ ها و کلیساهای تاریخی گرفته تا برج های سربه فلک کشیده و موزه های منحصربفرد که باعث شده سالانه حدود 15 میلیون نفر از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر کنند. از بهترین جاذبه های گردشگری شهر لندن می توان به کاخ باکینگهام، برج لندن و تاور بریج، چشم لندن، کلیسای وست مینستر، بیگ بن و ساختمان پارلمان، موزه بریتانیا، گالری ملی، موزه ویکتوریا و آلبرت، اتاق های جنگ چرچیل، کلیسای سنت پاول، موزه مادام توسو، برج شارد و... اشاره کرد. در ادامه با برخی از محبوب ترین و مشهور ترین جاذبه های گردشگری شهر لندن آشنا می شویم.

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام بدون شک از محبوب ترین و مشهور ترین جاذبه های گردشگری شهر لندن است. قدمت این کاخ تاریخی که هم اکنون محل اقامت ملکه انگلستان، الیزابت سوم است، به سال 1837 میلادی بازمی گردد. این کخ بزرگ و زیبا دارای دارای 775 اتاق است. اهتزاز پرچم در بالای کاخ به معنی حضور ملکه بریتانیا در کاخ است. گردشگران می توانند در فصل تابستان که ملکه الیزلبت در کاخ نیست از جاذبه های فرهنگی و تاریخی داخل کاخ بازدید کنند. یکی از بخش های جذاب و مشهور در کاخ باکینگهام اجرای مراسم تعویض گارد است که هر روزه راس ساعت 11 و نیم به وقت لندن اجرا می شود. این کاخ از زیباترین کاخ های اروپا است و اصلی ترین نماد فرهنگی و تاریخی شهر لندن است.

جاذبه های گردشگری لندن (1)

جاذبه های گردشگری لندن (1)

چشم لندن

این سازه دیدنی در واقع یک چرخ و فلک است که دارای 10 تن وزن و کنجایش 32 نفر است. چرخ و فلک چشم لندن بزرگترین چرخ و فلک اروپاست و از بهترین جاذبه های شهر لندن به شمار می رود. گردشگران با سوار شدن در این چرخ و فلک عظیم 30 دقیقه پر هیاهو و هیجان انگیز را تجربه خواهد کرد. بلندترین نقطه این چرخ و فلک از سطح زمین 135 متر است و گردشگران در بالای چرخ و فلک با چشم اندازی رویایی و هیجان انگیز از شهر لندن و رود تایمز روبرو می شوند. قدمت این سازه به سال 2000 میلادی بازمی گردد.

جاذبه های گردشگری لندن (1)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد