زیباترین تالاب های مازندران کدامند؟

استان مازندران یکی از شهرهای شمالی است که دارای طبیعت سرسبز از جمله علفزار، جنگل، تالاب و بیشه های متعددی می باشد. در این مطلب قصد داریم زیباترین تالاب این استان را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

زیباترین تالاب های مازندران کدامند؟

تالاب نیلوفر آبی

یکی از زیبا ترین تالاب های مازندران تالاب نیلوفر آبی است که از برترین جاذبه های گردشگری ایران به شمار می رود. این تالاب 2  کیلومتری جاده ساری و در نزدیکی روستای آبندانسر واقع شده و با 45 هکتار مساحت از 3 حوضچه طبیعی بزرگ تشکیل شده است. بازدید از حوضچه های مملو از گل های صورتی رنگ نیلوفرآبی یکی از خاطرات به یادماندنی سفر شما محسوب می شود. 

تالاب ارواح

تالاب ارواح در 5 کیلومتری روستای چلندر در شهر نوشهر قرار دارد. در واقع تکه های بریده و خشک شده درختان، منظره ترسناکی را پدید آورده و به همین دلیل نام ارواح را برای این تالاب انتخاب کرده اند. از نظر

گردشگران این تالاب یکی از زیبا ترین تالاب های مازندران به شمار می رود و سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن به این استان سفر می کنند.

زیباترین تالاب های مازندران کدامند؟

تالاب میانکاله

یکی از حیرت انگیز ترین و خاص ترین مناطق طبیعی ایران، تالاب میانکاله می باشد. این تالاب با مساحت صد هزار هکتار و حیات وحش بی نظیر، زیستگاه بسیاری از پرندگان با ارزش بومی همچون فلامینگو، قرقاول، زنگوله بال، دراج و غیره است. زمین تالاب شامل بخش های مختلفی ازجمله شنزار های ساحلی، مرداب جنگلی، باتلاق، آبگیر، جنگل انارستان و غیره می باشد. هم چنین اطراف این تالاب محل زندگی جانوران بسیاری همچون اسب، گرگ، خرگوش، روباه، گراز وحشی و گربه وحشی نیز است. اگر عاشق طبیعت، محیط زیست و حیات وحش هستید، بازدید از این تالاب را در برنامه سفرتان قرار دهید.

زیباترین تالاب های مازندران کدامند؟

تالاب فراخین

تالاب فراخین در دل جنگل های هیرکان واقع شده که توسط درختان سر به فلک کشیده و پهن برگ هیرکان احاطه شده است. این تالاب در منطقه مجور و در نزدیکی روستای ویسر، شهرستان نوشهر قرار دارد. تالاب فراخین دارای طبیعت بکر و دست نخورده ایی می باشد و به همین خاطره بین طبیعت گردان بسیار محبوب است. از ویژگی های این تالاب این است که هر فصلی دارای جاذبه های دیدنی و منحصر به فردی می باشد و شما در هر سفر، چشم اندازهای متفاوتی را مشاهده می کنید. مثلا در فصل های بهار و تابستان شاهد تصویر درختان سبز رنگ جنگل روی آب دریاچه و در فصل پاییز با پوشیده شدن سطح دریاچه فراخین از برگ های نارنجی و زرد رنگ درختان مواجه می شوید. پیشنهاد می کنیم در سفرتان، قایقرانی در مسیر دریاچه سحر آمیز فراخین را فراموش نکنید.

زیباترین تالاب های مازندران کدامند؟

تالاب لنگور

تالاب لنگور با مسحت 700 هکتار، بزرگترین آب بندان استان مازندران به شمار می رود. در واقع این تالاب یک آب‌ بندان است که جهت منبع ذخیره آب برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. تالاب لنگور در فاصله 10 کیلومتری از شهرستان بابل و در روستای لنگور قرار دارد. در قسمت های مختلف این تالاب می توان انبوهی از گیاهان زیبا همچون بارهنگ آبی، آزولا، عدسک آبی، علف حصیر، زنبق مردابی، لویی، نیلوفر آبی، لاله مردابی، علف هفت بند، شال تسبیح و غیره مشاهده کرد. همچنین تالاب لنگور زیستگاه حیوانات و جانوران بسیاری از جمله قورباغه، سوسک آبی، لاک پشت، مار آبی، انواع حلزون بوده و پرندگان نادری همچون طاووسک، قو، درنا، غاز، اردک، قو، سیاه کاکل، خوتکا، چنگر و غیره می باشد. هم چنین  لنگور یک شکارگاه محبوب برای شکارچیان قانونی نیز محسوب می شود. پیشنهاد می کنیم برای تماشای چشم انداز های شگفت انگیز و لذت بردن از مناظر داخل تالاب از قایق استفاده کنید.  

زیباترین تالاب های مازندران کدامند؟

سایر تالاب های مازندران

از دیگر تالاب های استان مازندران می توان تالاب تسخیر شده را نام برد که یکی از مهم ترین تالاب های ایران به شمار می رود. تالاب تسخیرشده در شهر نوشهر قرار دارد. همچنین این تالاب یکی از تالاب های ترسناک ایران محسوب می شود. پیشنهاد می کنیم اگر دل و جرات ندارید، به این تالاب نروید.  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر