نقد فیلم سایه های تاریک

اطلاعات فیلم:

نام فیلم: سایه های تاریک (dark shadows)

کارگردان: تیم برتون

نویسنده: ست گراهام اسمیت

بازیگران: جانی دپ، اوا گرین، میشل فایفر، جانی لی میلر، کلویی مورتز، گالیور مک گرث، هلنا بونهام کارتر، جکی ارل هالی، بلا هتکوت، ری شرلی، ایوان کی، کریستوفر لی، آلیس کوپر

نقد فیلم سایه های تاریک

هر وقت نام تیم برتون را شنیدید و قرار بود از جانی دپ و هلنا بونهام کارتر بازی بگیرد، بدانید با یک فیلم فانتزی فوق العاده رو به رو خواهید بود. تیم برتون طی نزدیک به سه دهه به عنوان یکی از بهترین کارگردانان شناخته می شود فیلم های فوق العاده ای مثل ادوارد دست قیچی یا سوئینی تاد به ذهن متبادر می گردد. جانی دپ هم همیشه آن قدر توانا است که در نقش های بسیار سخت فانتزی بهترین بازی ممکن را نمایش دهد، به خصوص با همسر پیشین تیم برتون هلنا بونهام کارتر. سایه های تاریک هم چنین داستانی است. عبور از زمانی فانتزی در قرن 18 به زمان فانتزی دیگری در قرن 20.

نقد فیلم سایه های تاریک

خانواده ی کالینز توسط جادوگری طلسم می شود. عزیزانش را از دست می دهد و فرد اول خانواده به خون آشامی تبدیل می شود که دو قرن در تابوت محبوس بوده است. حال برگشته تا انتقام خانواده اش را از یک ساحره بگیرد. تیم برتون انسانی خیلی باهوشی است. او می تواند خون آشام ها را دوست داشتنی و انسان ها را نفرت انگیز کند. مفاهیم زیبایی را زیر سوال ببرد و شما از یک زن بسیار زیبا تنفر پیدا کنید و در عوض عاشق موجودات عجیب بشوید. اما نباید فراموش کرد همیشه در کارهای او زیباترینی وجود دارد که زیبایی و سادگی را در خود خلاصه کرده. معمولا دختری جوان با چهره ای معصوم، به دور از زرق و برق و آرایش. او فقط ساده است.

نقد فیلم سایه های تاریک

فیلم سایه های تاریک از آن کارهایی است که تنها با دیدنش می فهمیم سازنده ای جز تیم برتون نمی تواند داشته باشد. اگر چه فضای فیلم فانتزی و غیر واقعی است، اما مشحون است از مفاهیمی که در عین سادگی به فراموشی سپرده شدند. عشق واقعی رنگ باخته است و عشق های آتشین اما گذرا و دروغین جایشان را گرفته، جامعه ها در فیلم های او دائما تحت طلسم هستند و افراد عجیب منطقی تر از عامه ی مردم. برای همین است که تیم برتون همیشه دیدنی بوده و دیدنی خواهد ماند.

نقد فیلم سایه های تاریک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سایه مشهد

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد