چه چیزهایی باعث بدتر شدن خشکی چشم می شوند؟

اگر احساس خشکی چشم می کنید و یا اب ریزش چشمی زیادی دارید، بدون شک تمایل دارید هرچه سریع تر از این وضعیت رهایی یابید. وقتی چشم هایتان در حین مطالعه، تماشای تلویزیون و کار با رایانه خارش یا سوزش دارد، دچار مشکل خواهید شد. اشک نقش بسیار مهمی دارد، هر زمان شما پلک می زنید، اشک در جلوی چشم شما پخش می شود. سطح آن را مرطوب می کند، ذرات اضافی را می شورد و احتمال عفونت را کاهش می دهد. چیزهایی وجود دارند که در صورت عدم اگاهی باعث بدتر شدن خشکی چشم هایتان خواهند شد:

 

چه چیزهایی باعث بدتر شدن خشکی چشم می شوند؟

-استفاده از قطره ی چشمی اشتباه: قطره های اشک مصنوعی جایگزین اشک شما می شود و باعث ایجاد احساس بهتر خواهند شد. از قطره هایی که قرار است قرمزی چشم شما را کاهش دهند، استفاده نکنید. این قطره ها با تنگ کردن عروق چشمی باعث از بین رفتن قرمزی چشم می شوند. این نوع قطره ها خشکی چشم هایتان را بدتر خواهند کرد.

-سیگار کشیدن: سیگار نه تنها به ریه های شما آسیب می رساند بلکه برای چشم های شما نیز مضر است. سیگار کشیدن یا بودن در محیطی که افراد سیگاری در آن هستند باعث سوزش، خارش و بدتر شدن خشکی چشم خواهد شد.

-استفاده از داروهای ضد الرژی: این دارو ها باعث خشکی چشم شما می شود.

-عدم استفاده از عینک افتابی: قرار گرفتن در معرض افتاب و باد می تواند خشکی چشم را بدتر کند، از عینک افتابی مناسب که نزدیک به صورتتان قرار می گیرد، استفاده کنید.

-خیره شدن طولانی مدت به مانیتور: چشم های شما به استراحت نیاز دارند. از قانون 20-02-20 در حین کار با کامپیوتر استفاده کنید. یعنی هر 20 دقیقه برای مدت 20 ثانیه به فاصله ی 20 فوتی(6 متری) خیره شوید.

-پلک نزدن به اندازه کافی: در حین مطالعه، کار با رایانه یا رانندگی یا تماشای تلویزیون بیشتر پلک بزنید. زمانی که شما به چیزی خیره شده اید، کمتر پلک می زنید.

-آرایش چشم: ریمل و خط چشم می تواند غدد لبه ی پلک شما که باعث ایجاد اشک می شود را مسدود کند. سعی کنید بر روی لبه ی داخلی پلک خط چشم نکشید.

-کم نوشیدن آب: اگر شما به اندازه کافی اب ننوشید چشم هایتان خشک خواهد شد. بین 10-8 لیوان اب در روز بنوشید. اگر نوشیدن این میزان اب برایتان دشوار است از غذاهایی که میزان اب بالایی دارند استفاده کنید. هندوانه و گوجه می تواند گزینه ی خوبی باشد.

-غذای ناسالم: روغن ماهی، اجیل و سبزی هایی با برگ های سبز حاوی مقادیر بالایی اسید چرب امگا3 هستند که می تواند برای درمان خشکی چشم مفید باشند. سعی کنید حداقل دوبار در هفته ماهی بخورید.

 

چه چیزهایی باعث بدتر شدن خشکی چشم می شوند؟

چه چیزهایی باعث بدتر شدن خشکی چشم می شوند؟

چه چیزهایی باعث بدتر شدن خشکی چشم می شوند؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد