برای تقویت ذهن چکار کنیم

برای تقویت ذهن چکار کنیم
- رنگ ها را بنویسید
یکی از کارهایی که باعث می شود، سطح هوشتان بالاتر برود و تمرکزتان بیشتر شود؛ این است که رنگ ها را با صدای بلند بخوانید و بنویسید. این کار را چندین بار در روز انجام دهید.
- فقط با 7 کلمه
سعی کنید یک داستان کوتاه بنویسید و فقط از 7 کلمه در آن استفاده کنید. با این کار قوه تخیلتان را امتحان می کنید و باعث تقویت آن می شوید.
 - جهت مخالف
اگر راست دست هستید، با دست چپ کارهای روزمره تان را انجام دهید و  بین سلولهای مغز اتصال ایجاد کنید. مثلا با دست چپ  کارهای روزمره مثل مسواک زدن، شانه کردن مو و خوردن استفاده کنید. حتی سعی کنید با دست چپتان بنویسید.
 - تصاویر موردنظر را بیابید

برای تقویت ذهن چکار کنیم
جدولی از نشانه های مختلف تهیه کنید. برای هر کدام از این نشانه ها 30 ثانیه وقت بگذارید، و ببینید نشانه هایی که در بالای جدول آمده است، هرکدام چند بار در جدول تکرار شده است. این روش به شما کمک می کند تا مهارت جستجوی تصویری تان را تقویت کنید.
- به خاطر سپردن تصاویر موجود در عکس
حافظه تصویری تان را تقویت کنید. عکسی را به مدت 1 دقیقه مشاهده کنید. سپس عکس را از چشمتان پنهان کنید و هرآنچه در عکس دیدید و به خاطر می آوردید را یادداشت کنید. یکبار دیگر امتحان کنید اما قبل از اینکه شروع کنید یک نفس عمیق بکشید و به عکس دقت کنید. وقتی این کار را بار دوم تکرار کنید، جزئیات بیشتری از عکس را می توانید یادداشت کنید.
- یادداشت برداری

برای تقویت ذهن چکار کنیم
هر زمانی که اطلاعات مهمی دریافت کردید، یادداشت کنید. خودتان را به یادداشت برداری عادت دهید. یادداشت برداری در کار هم بسیار مهم است. چند برگه سفید را در یک فایل بگذارید و هنگام برگزاری جلساتتان از آن استفاده کنید تا نکات مهمی که درجلسه تان مطرح شده را ثبت و ضبط کنید.
-شمارش معکوس کنید
در ادامه یک تمرین ذهنی را آموزش می دهیم که به ذهن تان کمک می کند. این تمرین به این صورت است که:
- از 200 شروع کنید، معکوس بشمارید، و از هر شماره 5 عدد کم کنید.
- از 150 شروع کنید، با اختلاف 7 شماره شمارش معکوس کنید.
- از 100 شروع کنید، با اختلاف 3 شماره، شمارش معکوس کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر