توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

معمولا افرادی که به مدت طولانی در پشت میز می نشینند امکان ایجاد ضررهایی برای ستون فقرات آن ها دارد این افراد معمولا پس از مدتی به ضعف عضلات گردن و پشت دچار می شوند که ممکن است برای آن ها مشکلاتی را ایجاد کند معمولا این افراد پس از مدتی احساس درد را در کتف وشانه های خود احساس می کنند معمولا این افراد پس از مدتی به مشکلات ستون مهره ها و گردن دچار خواهند شد برای جلوگیری از این مشکلات باید این افراد به دلیل کار طولانی پشت میز برخی از نکات را در نظر بگیرند.

توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

معمولا افرادی که به مدت طولانی مثلا به مدت 6 ساعت شغل های دارند که پشت میز می نشینند و کار می کنند همچنین فرصت کافی برای ورزش و تحرک کافی را ندارند باید راه کارهایی را بیاموزند که بتوانند با این شرایط جدید کنار بیایند تا سلامت جسمی خود را حفظ کنند.

یکی از مهم ترین کار ها برای این افراد استراحت های ساعتی است معمولا این افراد باید هر چند دقیقه یکبار مقداری استراحت کنند از پشت میز بلند شوید و مقداری قدم بزنید این عمل باعث می شود که کمر وستون مهره ها تا حدود زیادی استراحت کنند و باعث برگشت انرژی و ذخیره انرژی در بدن شما خواهد شد.

همچنین بهتر است این افراد زمانی که در حال کار کردن هستند حتما در همان قسمت که نشسته اند مقداری حرکات کششی را انجام دهند تا بتوانند از استرس کارهای که انجام می شوند کمی خلاص شوند این حرکات کششی تا حدود زیادی اندام های بدن شما را به حرکت در می آورند و باعث می شود که بسیار برای سلامتی شما مفید باشد این عمل تا حدود زیادی عضلات را از خواب رفتیگ ویکجا نشینی نجات خواهد داد.

 بهتر است افرادی که کارهای اداری دارند و به مدت طولانی پشت میز می نشینند از استفاده از آسانسور پرهیز کنند این افراد می توانند از پله ها به جای استفاده کئتاه مدت از ئورزش استفاده کنند پله ها برای این افراد در حکم وسیله ی است که می تواند مقداری باعث تحرک آنها شود. بهتر است سعی کنید در طول روز مقداری از پله ها رفت وآمد کنید تا کمر شما وعضلات پا مقدار زیادی تحرک داشته باشد اگر در روز هزار قدم بردارید عضلات بدن شما تا حدود زیادی فرصت حرکات را خواهند داشت سعی کنید به دلیل عدم حرکات کافی در طی روز گاه های خود را بیشتر از قبل کنید.

توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

بهتر است در طی هفته و روز هایی که فرصت دارید از جلسات تمرنین برای تناسب اندام خود استفاده کنید ممکن است این جلسات کوتاه مدت باشند ولی می توانند تا حدود زیادی به سلامت بدن شما کمک کنند و بهتر است برای جلوگیری از خستگی شدید این جلسات را در بازه های نیم ساعته تنظیم کنید تا بدن شما هم فرصت کافی را برای برگشت انرژی داشته باشد همچنین تا حدود زیادی این جلسات به کاهش کلسترول بد بدن و جلوگیری از احتمال ابتلا به سکته قلبی در اثر رسوب کلسترول ها در قلب ایجاد می شود. معمولا یکی از عوارضی که افراد یک جا نشین را تهدید می کند کاهش بهره وری قلب وامکان سکته قلبی در اثر کم تحرکی در افراد خواهد بود.

توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

سعی کنید زمانی که با تلفن حرف نمی زنید یا کار هایی مانند مطالعه انجام می دهید که در هنگام انجام آنها می توانید تحرک هم داشته باشد این کار را انجام دهید از پشت میز بلند شوید ومقداری راه بروید این عاملی می شود که شما بتوانید زمانی را برای تحرک خود داشته باشید.

سعی کنید حتی اگر در محلی کار می کنید که محل شلوغی است ولی وعده های غذایی خود را تنظیم کنید زیرا به هم ریختگی وعده های غذایی تا حدود زیادی باعث چاقی در شما می شود و برنامه زندگی شما را به طور کلی به هم میریزد این وعده های غذایی وعده های ناسالمی برای شما خواهند بود بهتر است یکی از اولویت های شما را زندگی خود تنظیم وعده های غذایی شما باشد.

توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

سعی کنید مقداری از وقت خود را صرف کارهایی کنید که ایستاده هم می توانید آنها را انجام دهید نیازی نیست که دائما بنشینید کارهایی مانند نوشتن برخی مطالب کوچک یا حرف زدن با دیگران را می توانید به صورت ایستاده هم انجام دهید نشستن طولانی مدت در پشت میز می تواند به میزان زیادی برای کمر و عضلات شما مضر باشد معمولا افرادیکه بسیار زیاد پشت میز می نشینند و تحرک کافی را ندارند پس از مدتی به گوی کمر شدید مبتلا خواهند شد بهتر است که مدتی از زمان کاری خود را به انجام کارهای ایستاده در طول روز اختصاص دهید.

توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

یکی از مهم ترین کارهای که افرادی که کارهای ادراری و کم تحرک دارند باید انجام دهند این است که برای حفظ هوشیاری خود مقدار زیادی آب بنوشند آب باعث می شود که تا حدود زیادی مواد مضر بدن آنها که از راه های دیگری نمی تواند دفع شود از طریق کلیه ها دفع شود و از بدن آنها خارج شود این عمل 12 معجزه را می تواند در بدن این افراد به دنبال داشته باشد. نوشیدن آب می تواند تا حدود زیادی مشکلات عدم تحرک در این افراد را حل کند.

توصیه های مهم برای افراد پشت میز نشین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد