ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چشمهای شما چه چیزی راجع به سلامتی تان می گوید

تاری ناگهانی دید :

تاری ناگهانی و از دست دادن دید می تواند نشانه ی وجود مشکلی در رسیدن جریان خون به چشم های شما یا مغز باشد . مراجعه ی سریع به متخصص می تواند از اسیب های جدی تر جلوگیری کرده و زندگی شما را نجات دهد . حتی اگر دید شما به سرعت به حالت اصلی بازگشت ، باز هم احتمال خطر سکته یا شروع میگرن وجود دارد.

بیرون زدگی چشم :

بیماری گریوز باعث می شود تا تیرویید شما هورمونهای بیشتری ازاد کند که منجر به بیرون زدگی چشم می شود . بیماری گریوز منجر به اسهال ، کاهش وزن و لرزش دست می شود .جراحی و داروها می توانند میزان هورمون ازاد شده از تیرویید را کنترل کنند، ولی برای بیرون زدگی چشم ها ی شما کمکی نمی کنند.

 

چشمهای شما چه چیزی  راجع به سلامتی تان می گوید

چشمهای شما چه چیزی  راجع به سلامتی تان می گوید

حلقه سفید اطراف قرنیه :

این شرایط کمان قرینه ای نامیده می شود و باعث می شود که یک خط سفید – خاکستری چربی ته نشین شده بر روی لبه ای خارجی قرنیه ایجاد شود .اگر شما سن بالایی دارید، احتمالا نباید نگران چیزی شوید ، اگر زیر چهل سال دارید این کمان می تواند نشانه ی خطرناکی از وجود کلسترول بالا باشد . افتادگی پلک ها: می تواند نشانه ی بیماری میاستنی گراویس باشد که بیماری سیستم ایمنی بدن است و باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می شود . این بیماری بر روی چشم ها و صورت و ماهیچه های گلو بیشتر از جاهای دیگر اثر گذاشته و می تواند بر روی جویدن ، بلعیدن و حتی صحبت کردن تاثیر بگذارد .

زرد شدن بخش سفید چشم :

زرد به نظر رسیدن پوست و چشم ها یرقان نامیده می شود که نشان دهنده ی مشکلات کبدی است . گاهی کبد شما به علت اسیب یا عفونت میزان بالایی ( بیلی رو بین ) از انچه باید بسازد را تولید می کند .

شب کوری :

اگر شما برای دیدن در شب مشکل دارید ، ممکن است لازم باشد عینک بزنید یا اب مروارید داشته باشید .اگر شما به میزان کافی ویتامین آ مصرف نکنید ، دچار شب کوری می شوید .این بیماری در کشور ها فقیر بسیار راجع است .با مصرف ویتامین آ و مواد غذایی مناسب درمان می شود ، مواد غذایی مانند سیب زمینی شیرین ، اسفناج ، هویچ ، کدو تنبل غنی از ویتامین آ هستند .

 

چشمهای شما چه چیزی  راجع به سلامتی تان می گوید

چشمهای شما چه چیزی  راجع به سلامتی تان می گوید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

12 فایده انار برای سلامتی

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد