چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟

چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟
والدین باید دندان های شیری نوزاد خود را توسط یک پارچه تمیز یا گاز نم دار روزی یک بار تمیز کنند. با این عمل از تشکیل پلاک میکروبی جلوگیری می شود.  والدین می توانند از مسواک های مخصوصی به نام مسواک انگشتی استفاده کنند. این مسواک در یک انگشت قرار می گیرد و به کمک موهای نرم آن دندان ها کودک تمیز می شوند. معمولا موهای مسواک انگشتی نرم است تا آسیبی به لثه ی کودک وارد نکند. استفاده از این مسواک ها با توجه به طراحی و نحوه استفاده از آن و همچنین کوچک بودن فضای دهان کودک، معمولا هم برای والدین و هم برای کودک راحت تر است.
مسواک انگشتی

چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟
معمولا در سن 6 سالگی، کودک می تواند خودش به تنهایی مسواک بزند. در سن 6 تا 12 سالگی هر چند کودک خود مسواک می زند ولی هنوز والدین باید روی بهداشت دهان کودک نظارت داشته باشند. در این سن کودک مهارت لازم برای تمیز کردن دهان و دندان ها را کسب کرده و نیاز به انجام بهداشت دهان توسط والدین نیست.
کمک کردن والدین به فرزندان برای مسواک زدن

چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟
برای اینکه کودک به مسواک زدن تشویق شود، حتما برای خرید مسواک و خمیر دندان نظر او را بپرسید. هنگام خرید، انتخاب مسواک را به  کودک واگذار کنید تا دلبستگی بیشتری به مسواک زدن پیدا کند. ممکن است کودک برای بار اول نتواند دو دقیقه مسواک بزند و این کار برایش خسته کننده باشد، پس بهتر است زیاد سخت نگیرید و صبر کنید تا کودک کم کم به مسواک زدن عادت کند..
برای کودکان در صورت امکان، هر یک ماه یک بار مسواکشان را عوض کنید زیرا کودکان به چیزهای تازه علاقه دارند و مسواک تازه برایشان انگیزه ای ایجاد می کند تا بیشتر به مسواک زدن اهمیت دهند. همیشه تعریف کردن از کودک باعث تقویت رفتار خوب او می شود، پس حتما جلوی دوستان از مسواک زدن کودک خود تعریف کنید. فواید مسواک زدن را برای کودک خود توضیح دهید.
حتما شرایط مسواک زدن را برای کودک خود فراهم کنید، مثلا اگر کودک دوست دارد در مقابل آیینه مسواک بزند، آیینه را با قد او تنظیم کنید تا به راحتی بتواند خودش را در آینه ببیند.
مسواک خوب چه ویژگی هایی دارد؟
یک مسواک خوب آن است که بعد از اینکه مدتی استفاده شد کلاف های نایلونی آن  پراکنده و پخش نشود و مسواک اگر خوب باشد 3 تا 4 ماه بعد از استفاده، کلاف هایش (بریستلها) مشکلی پیدا نمی کند و ظاهر آنها همچنان حالت طبیعی خود را حفظ می کنند.
چه موقع مسواک خود را عوض کنیم؟

چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟
- بعضی از مسواک ها پرزهای هوشمندی دارند زمانی ک تا نیمه کم رنگ شوند، زمان تعویض مسواک را نشان می دهد که باید مسواک عوض شود.
- پس از سرما خوردگی و گلو درد و یا سینوزیت مسواک خود را دور انداخته از مسواک جدید استفاده کنید. تجمع میکروب ها بر روی موهای مسواک می تواند موجب بازگشت بیماری شود.
- در بیماران مبتلا به مشکلات خاص پزشکی هر یک تا سه هفته مسواک را عوض کنید.
- حتما مسواک خود را بعد از 3 ماه تعویض کنید. براساس تحقیقات مسواک نو در مقایسه با مسواکی که سه ماه مصرف شده سی درصد بیشتر پلاک میکروبی و لایه های رسوبی باقی مانده از مواد غذایی را از روی دندان ها پاک میکند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر