آموزش ورد به زبان ساده - 3.0 out of 5 based on 4 votes

آموزش ورد به زبان ساده

ورد یکی از نرم افزارهای کاربردی موجود در مجموعه آفیس است که می توان گفت با یادگیری آن نیمی از مشکلات کامپیوتری شما خواهد شد. ورد نرم افزاری قوی جهت تایپ است که امکانات بسیار زیادی دارد و اگر بخواهید تمامی امکانات این نرم افزار را فرا گیرید باید با دقت آموزش ها را دنبال نمایید. برای نصب نرم افزار ورد ابتدا باید سی دی نصب آفیس را تهیه نموده و اقدام به نصب آن نمایید. پس از نصب آیکن ورد را بر روی دسکتاپ خود مشاهده خواهید نمود.

 

آموزش ورد به زبان ساده

با دابل کلیک بر روی این آیکن محیطی همانند محیط زیر برای شما باز خواهد شد.

 

آموزش ورد به زبان ساده

همانطور که ملاحظه می نمایید قسمتی سفید رنگ وجود دارد که همانند یک صفحه کاغذ است. این قسمت مکانی برای نوشتن شماست.

برای نوشتن در این صفحه ابتدا باید مکان نمای موس را در صفحه قرار داد. با کلیک کردن بر روی صفحه، مکان نما به صورت چشمک زن ظاهر می شود که نشانگر آماده بودن برای نوشتن در محیط می باشد.

در بالای صفحه سفید رنگ نوار ابزار را مشاهده می نمایید. نوار ابزار همانطور که از اسم آن پیداست شامل تعدادی ابزار است که برای تنظیم کردن متن بسیار کاربردی می باشند.

در زیر نوار ابزار را ملاحظه می نمایید.

 

آموزش ورد به زبان سادهاگر دقت کرده باشید در بالای نوار ابزار تعدادی سربرگ وجود دارد که با رفتن بر روی هرکدام از آنها ابزارهای موجود در نوار ابزار تغییر کرده و گزینه های بیشتری را به شما می دهد.

برای مثال سربرگ Home گزینه هایی برای تنظیم متون را در اختیار شما قرار می دهد و سربرگ insert گزینه هایی برای تنظیم عکس و نمودار را به شما نشان می دهد.

آموزش ورد به زبان ساده

در قسمت بالایی نرم افزار سمت چپ دکمه ای دایره ای شکل وجود دارد که عکس یک پنجره بر روی آن نمایش داده می شود. این دکمه را در زیر مشاهده می نمایید.

آموزش ورد به زبان ساده

اصطلاحاً به این دکمه، دکمه آفیس می گویند. با کلیک بر روی این دکمه منویی ظاهر می شود که شامل گزینه های زیادی است. این گزینه ها برای ذخیره کردن، باز کردن صفحه جدید، پرینت گرفتن و ... به کار می آیند. 

 

3.125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.13 (4 Votes)

مطالب مشابه

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

زبان مردم مالزی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

زبان مردم پاریس

زبان مردم مادرید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر