آیا فشار خون بالا منجر به  سردرد می شود

آیا فشار خون بالا منجر به  سردرد می شود
تعیین فشار خون بدون داشتن وسیله سنجش آن دشوار می باشد. بسیاری از افراد علائم فشار خون را تجربه نمی کنند. مگر اینکه فشار خون به طرز خطر ناکی بالا رود. وقتی فشار خون بالا می رود، افراد ممکن است سردرد های شدیدی را تجربه کنند.
علم چه می گوید؟
طبق تحقیقاتی که در کشور خودمان ایران انجام شده است؛ سر دردی که مربوط به فشار خون بالا باشد، در دو طرف سر رخ می دهد. این سر درد ها ضربان دار است و با انجام دادن فعالیت های فیزیکی بدتر می شود. فشار خون بالا به دلیل تاثیری که بر روی رگ های خونی مغز می گذارد، باعث بروز سر درد می شود.
فشار خون بالا باعث فشار خون بر روی مغز می شود و در نتیجه  خون از رگ های خونی این اندام نشئت می گیرد، این مساله باعث تورم می شود که می تواند مساله ساز شود به دلیل اینکه مغز در فضای جمجمه محدود است و فضایی ندارد. این تورم به نوبه ی خود باعث فشار بر روی سطح مغز و بروز علائمی مانند سر درد، سر گیجه، حالت تهوع، گیجی، ضعف، تشنج و تاری دید شود. اگر این فرد درمان هایی برای کاهش فشار خون به کار برد معمولا ظرف مدت یک ساعت متوقف می شوند. طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده، فشار خون بالا باعث سر درد نمی شود، تنها زمانی که این فشار خون بالاتر از 120/180 باشد، سر درد رخ می دهد. تحقیقات به بررسی مساله می پردازد که آیا داشتن سر درد متناوب می تواند بر روی سلامت کلی قلب اثر داشته باشد.
طبق تحقیقات، هیچ ارتباطی بین رخ دادن منظم سر درد و مشکلات عروق قلبی وجود ندارد. بنابراین افرادی که سر درد هایی غیر مرتبط به فشار خون دارند، مشکلات قلبی نخواهند داشت.
دیگر علائم فشار خون بالا:

آیا فشار خون بالا منجر به  سردرد می شود
تمام افرادی که فشار خون بالا دارند، علائم را تجربه نمی کنند. در واقع فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش نامیده می شود. وقتی  فشار خون به سرعت و شدت بالا می رود و میزان آن 120/80 بالاتر شود، به آن بحران فشار خون گفته می شود.
دیگر علائم شامل:

آیا فشار خون بالا منجر به  سردرد می شود
- کمر درد
- دشواری در تکلم
- خون ریزی از بینی
- سوزش صورت
- بی حسی یا ضعف
- اضطرا شدید
-کوتاهی تنفس
- تغییرات بینایی
چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

آیا فشار خون بالا منجر به  سردرد می شود
اگر به‌طور مکرر سردرد دارید، مهم است که علت آن را پیدا کنید. مسائل سلامت روانی، نگرانی‌های رژیمی یا مشکلات گردش خون فقط برخی از دلایل بالقوه‌ی سردردهای مکرر هستند. حتما به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید فشار خون‌تان را چک کند تا ببینید که آیا در یک محدوده‌ی طبیعی و نرمال قرار دارد یا نه. همچنین در مورد نگرانی‌هایی که در این‌باره دارید، با او صحبت کنید. فشار خون بالای تشخیص‌داده نشده، می‌تواند به آسیب کلیوی، بیماری قلبی و سایر مشکلات دائمی منجر شود.
اگر قبلا فشار خون بالای شما تشخیص داده شده است و در ناحیه‌ی جمجمه‌تان یک فشار شدید احساس می‌کنید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. این می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک بحران پرفشاری خون باشد و باید در اسرع ‌وقت مورد بررسی قرار گیرد. چه عقیده دارید که فشار خون‌تان یک علت مستقیم در بروز سردرد است و چه نه، حتما در مورد علائم‌تان با پزشک صحبت کنید. ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی می‌تواند بر فشار خون بالا و سردرد، تأثیر مثبت بگذارد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

کلیسای ناجی در خون سن پترزبورگ روسیه

آیا باید نگران ذرات پلاستیکی میکروسکوپی در بطری های آب بود؟

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب