از مصرف میوه چیکو غافل نشوید

قبل از این که از خواص میوه چیکو صحبت شود ابتدا به معرفی این میوه می پردازیم. از نظرشکل ظاهری چیکو دقیقا شبیه لیموی خشک شده می ماند اما درو اقع یک میوه گوشتی و آبدار است. این میوه را می توان در مناطق گرمسیر یافت و اصالتا متعلق به جنوب مکزیک و کشورهای آمزریکای مرکزی است. این میوه بسیار خوش طعم و خوش بوست اما مشکلی که در فرآوری آن وجود دارد حفظ همین عطر میوه است زیرا این بو تنها در میوه تازه حس می شود.

 

از مصرف میوه چیکو غافل نشوید

خواص میوه چیکو :

1- با توجه به این که در میوه نارس چیکو میزان تانن زیاد است به همین دلیل این میوه در این سن برای درمان اسهال بسیار مناسب است.

2- تحقیقات نشان داده است که میوه چیکو خاصیت ضد سرطانی داشته و مصرف آن از این نظر بسیار مفید خواهد بود. محققان ثابت کرده اند که ترکیبات فایتوکمیکالی موجود در چیکو منجر به از بین رفتن سلول های تومور شده و در نتیجه از بروز سرطان ممانعت می کند. به همین دلیل متخصصین توصیه می کنند که این میوه حتما در رژیم غذایی افراد قرار گیرند.

3- افراد مبتلا به سنگ کلیه و همچنین افرادی که در دفع ادرار مشکل دارند می توانند هسته میوه چیکو را جدا کرده و له شده آن را مصرف کنند تا از خاصیت شگفت انگیز این میوه بهره مند شوند.

4- همچنین بخش عمده ای از میوه را آب تشکیل داده است لذا مصرف قسمت گوشتی میوه نیز می تواند ادرارآور باشد.

5- جالب است بدانید که میوه چیکو در دندان پزشکی هم کاربرد دارد من جمله: - چیکو دارای یک شیرابه چسبناکی است که در تهیه مواد مخصوص پر کردن دندان می توان از ان استفاده نمود. - همچنین در تولید خمیر دندادن میوه چیکو بسیار پرکاربرد است.

6- لازم به ذکر است که برگ درخت چیکو نیز خاصیت ضد سرطانی داشته و می توان در درمان فشار خون بالا، سرماخوردگی و درمان سرفه بسیار موثر باشد. البته نحوه مصرف برگ را باید از متخصصین جویا شد. نکته: توجه داشته باشید که برخی از ارقام چیکو بد بو هستند و نباید از این نوع استفاده نمود.

 

از مصرف میوه چیکو غافل نشوید

از مصرف میوه چیکو غافل نشوید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد