زندگی شیرین می شود

 

گاهی راحت تر آن است با وجودِ اندوهی که در درونتان موج می زند، لبخند بزنید!

تا اینکه بخواهید به همه عالم علت غمگینی خود را توضیح دهید.

زندگی شیرین می شود

در کشورهای جهان سوم مانند کشور ما، مشکلات فراوانی به دلیل ابتدایی بودن شکل گیری فرهنگ جامعه در تمام زمینه ها، وجود دارد. مشکلات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... . نتیجه این عوامل نیز در عموم جامعه، نبود خونسردی و حوصله، عصبانیت زود هنگام، بد رفتاری با خانواده و دیگر پیامدهاست. اما به زندگی خودمان که از بیرون نگاه کنیم، متوجه انبوهی از رفتارها و صحبت ها میشویم که میتوانستیم به نحو دیگری انجامشان دهیم. همیشه همین است، دقت کرده اید که وقتی رفتار بد شخصی را در خیابان یا مکان دیگر میبینیم، پیش خودمان میگوییم : عجب آدم بی فرهنگ و بی ادبی است. در واقعیت این جمله را همه روزی چندین بار به زبان میاوریم و حداقل مخاطب یکی از این جمله ها خودمان هستیم.

زندگی شیرین می شود

زندگی شیرین می شود

هنگام عصبانیت یا زمانی که میخواهیم کار یا رفتاری را انجام دهیم، اول این که مطمئن شویم درست است و سپس به این موضوع فکر کنیم که اگر ما جای طرف مقابل بودیم، آیا تحمل اینگونه رفتار را داشتیم؟ در حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) داریم که میفرمایند: " چنان رفتار کن که دوست داری با تو آنگونه رفتار کنند." اگر همه ی ما به این مسئله ایمان داشته باشیم و عمل کنیم، تمام رفتارهای اجتماعی ایده آل شکل میگیرد. به عبارت دیگر پایه و اساس رفتارهای اجتماعی در جوامع، چنین سخنی است. باید بدانیم با عصانبت و غر زدن هیچ مشکلی درست نمیشود، همه ی ما از یک جنس هستیم و در مقابل هم یک انسان. لبخند زدن را فراموش نکنید. این کار باعث حفظ آرامش شما و انتقال این حس به طرف مقابل در طول روز، و انجام بهتر کار ها میشود.

مسلما اگر روز خوبی هم داشته باشیم، رفتار و طرز برخورد ما نیز با دیگران تغییر خواهد کرد. در واقع این انتخاب خودمان است که لقمان باشیم یا بی ادبان. انتخاب خودمان است که از دیگران بیاموزیم یا درس عبرت دیگران باشیم. ما هستیم که انتخاب میکنیم بهترین باشیم. "بزرگترین اقیانوس،آرام است، پس آرام باش تا بزرگ باشی" حفظ خونسردی و روی خوش، دید ما را به زندگی عوض میکند. اگر فقط نیمه خالی لیوان های زندگی را ببینیم، جز احساس آشوب فردی و بی قراری، چیز دیگری به همراه ندارد. مطمئن باشید هیچ لذتی بهتر از خندیدن و داشتن حس خوب نیست حتی اگر مارا دیوانه خطاب کنند و اینگونه زندگی شیرین میشود. "سرگشته محضیم در این وادی حیرت، عاقل تر از آنیم که دیوانه نباشیم." (مهدی اخوان ثالث)

 

زندگی شیرین می شود

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر