ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

12 روش معمول خانگی برای پیشگیری از التهاب لثه (بخش سوم)

3- چگونه از ژنژویت جلوگیری کنیم – انتخاب خمیر دندان مناسب

در ابتدا باید نوع و وضعیت دندان هایتان را در نظر بگیرید تا که بتوانید بهترین محصول را انتخاب کنید. اگر دندان های شما حساس هستند، باید محصولی را خریداری کنید که به شما در مبارزه با این مشکل کمک می کنند. به یاد داشته باشید که افراد درسنین مختلف ، به نوع متفاوتی خمیردندان نیاز دارند. کودکان ترجیح می دهند که خمیر دندان را ببلعند،فلذا بایستی خمیر دندان های آنان فاقد سدیم لوریل سولفات باشند، در حالی که این کار برای بزرگسالان ناگوار است. نهایتا عطر و طعم مورد علاقه خودرا انتخاب کنید، زیرا شما را تشویق می کند تا بیشترمسواک بزنید. بدین ترتیب ما بهترین دندان ها راخواهیم داشت و بنابراین از بروز ژنژویت ممانعت خواهیم کرد.

 

12 روش معمول خانگی  برای پیشگیری از التهاب لثه

4- چگونه از ژنژویت جلوگیری کنیم – نوشیدن آب به اندازه کافی آب بعنوان شاه کلید پیشگیری از ژنژویت است.

نوشیدن آب زیاد پس از خوردن غذا می تواند غذا ها را از دهان شما بشوید. همچنین دهان شما را در شرایط مرطوب حفظ خواهد کرد. علاوه بر این، بزاق بیشتری که خاصیت ضد باکتری دارد نیز ترشح خواهد شد و در نهایت احتمال بروز ژنژویت را کاهش خواهد داد.خوب، افراد در روز باید چه مقدار آب بخورند؟ مطالعات نشان می دهد که به ازای هر کیلوگرم وزن بدن نیاز به نوشیدن 40 میلی لیتر آب است. به عنوان مثال، اگر وزن شما 50 کیلوگرم باشد، باید 2 لیتر آب در روز بنوشید.همچنین چهار زمان خاص وجود دارد که شما باید به بدن خود آب برسانید:

• پس از بیدار شدن از خواب: مصرف آب آشامیدنی 30 دقیقه قبل از صبحانه بهترین حالت می باشد، زیرا هنگامی که بعد از یک شب طولانی از خواب بیدار می شوید، باید آب بدن را جبران کنید. همچنین نوشیدن یک لیوان آب قبل از صبحانه برای تمیز کردن روده ها، و جلوگیری از احساس گرسنگی و صرف یک صبحانه بهتر، نیز مناسب است.

• پس از انجام کارهای سخت: مصرف آب پس از حرکات ورزشی، راه رفتن، تمرینات ورزشی و یا هر کار سنگین دیگر، می تواند به کاهش استرس و خستگی کمک کند.

• 30 دقیقه قبل از رفتن به رختخواب: نیم ساعت قبل از رفتن به رختخواب ، نوشیدن یک لیوان آب به شما کمک خواهد کرد که خوابی خوب و عمیق تر داشته باشید این عادت همچنین در برابر خطر تشکیل لخته خون نیز اثر محافظت کنندگی دارد. 

 

12 روش معمول خانگی  برای پیشگیری از التهاب لثه

12 روش معمول خانگی  برای پیشگیری از التهاب لثه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد