5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند - 5.0 out of 5 based on 2 votes

5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند

آیا شما از این موضوع باخبرید که برای مبتلایان به MVP یا همان پرولاپس دریچه میترال چه محدویت های ورزشی وجود دارد؟

تمرینات ورزشی مرتب از مزایای سلامتی بسیاری برخوردار است، اما در مبتلایان به این بیماری ممنوعیت ورزشی نیز وجود دارد. برخی از این تمرینات در واقع برای این بیماران از امنیت کامل برخوردار نیستند و حتی ممکن است شرایط برای این افراد وخیم تر سازند و آغازگر علایم آنها باشند. علاوه بر این، زمانیکه این تمرینات به طور مداوم بر روی قلب و ساختار آن وارد آید می تواند عوارض پیچیده تری را از خود نشان دهد. که از جمله این عوارض می توان به آریتمی ها و مرگ ناگهانی اشاره کرد.

5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند

سوالی که اینجا مطرح می گردد اینست که چرا ورزش برای MVP مناسب نیست؟

در جواب این سوال باید گفت که برخی از ورزشها با فشار شدید، بطور چشمگیری بالا برنده فشار خون و تعداد ضربانات قلبی هستند.

5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند

  1. شنا رفتن

Burpees یک راه خوب برای افزایش قدرت و افزایش آمادگی جسمانی در طول تمرینات روزمره است. به عنوان یک پیشنهاد، می توان آن را در هر نقطه بدون نیاز به تجهیزات تمرینی گران قیمت انجام داد. هرچند که شنا رفتن برای همه افراد مناسب نیست، و برای یک فرد مبتلا به MVP، تمرینات ایمنتر دیگری وجود دارد.

این یک تمرین تمام بدنی است که در آن تقریبا هر عضله ای در بدن فعالیت می کنند.

شدت فوق العاده زیادی در این ورزش وجود دارد. انجام آنها شامل انجام تمرین ها، جهش ها و فشار دادن های مکرر با سرعت بسیار بالاست، که به طرز چشمگیری باعث افزایش ضربان قلب می شود. که نه تنها می تواند از نشانه های ناخوشایند MVP باشد، بلکه می تواند منجر به وقایع قلبی-عروقی گردد.

  1. طناب زدن

طناب زدن یکی دیگر از ورزش های سنگین است که به طور موثر باعث ارتقاء تناسب اندام و سلامت می شود. استحکام و استقامت را افزایش می دهد و کالری بیشتری را نسبت به سایر تمرینات می سوزاند. باعث بهبود هماهنگی شده و با توجه به تحقیقات بدست آمده، طناب زدن حتی شما را هوشمندتر می کند.

طناب زدن یا پرش، مثل شنا رفتن، اکثر عضلات بدن را به کار می اندازد و می تواند در افرادی که دارای پرولاپس دو طرفه دریچه و یا یک نشتی دریچه میترال هستند، بی خطر باشد. البته می تواند بسیار شدیدتر باشد و پمپاژ قلب را به سطوح خطرناکی برساند. هرچه طول مدت تمرین و جهش های انجام شده در هر دقیقه بیشتر باشد، ریسک خطر آن بالاتر می رود.

مبتلایان به MVP علاقه مند به کم کردن میزان و شدت علائم پرولاپس دریچه میترال نباید در طناب زدن شرکت کنند. به طور کلی، طناب زدن یکی از بسیار تمرینی است که به مبتلایان پرولاپس دریچه میترال اکیدا توصیه می شود انجام ندهند چرا که ممکن است موجب بدتر شدن وضعیت پرولاپس آنها شده و منجر به مشکلات تهدید کننده زندگی گردد.

5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند

  1. پلیومتریک Plyometrics

تمرینات مبتنی بر پرش مانند پیلومتریک می تواند به یک پرولاپس دریچه میترال منجر شود. این تمرینات از شدت بالایی برخوردار هستند، و فشار بالایی را به قسمت پایین تنه وارد می آورند. آنها برای ایجاد قدرت، افزایش سرعت و چابکی، و کشش عضلانی و سوختن کالری عالی هستند.

تمرینات پلیومتری شامل استفاده از حرکات کششی شدید برای اعمال حداکثر نیروی عضلانی در کوتاه ترین مدت زمان است، که باعث افزایش قدرت و سرعت می شود و چربی کاهش می دهد اما می تواند در MVP مضر واقع گردد. در حالی که این ورزش جزو ورزشهای هوازی محسوب نمی گردد، ولی زمانیکه پرشها بدون وقفه بیش از 30 ثانیه در زمان تکرار می شود، افزایش ضربان قلب را در خواهند داشت.

این ورزش می تواند به افرادی که از قلب سالمی برخوردارند و به منظور بهبود آمادگی جسمانی و ورزشکاران در فعالیت های ورزشی مانند بسکتبال، تنیس و اسکواش مورد استفاده قرار گرفته، و حتی مفید واقع گردد. با این حال، هنگامی که به MVP دچار هستید و یا دریچه های قلبی بیماری دارید، تمرینات پلیومتری جزو تمریناتی است که باید از انجام آن خودداری کنید.

  1. دویدن

برای اکثر افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال، دویدن ورزش مفیدی است که انجام دادن آن در حد معقول نسبتا بی خطر است. 20 دقیقه دویدن سبک هر روز فشار خون را کاهش می دهد، قند خون را در میزان نرمال قرار می دهد و قلب را تقویت می کند. از سوی دیگر، دویدن های از نوع سرعتی و یا استقامتی، می توانند خطرناک باشند. پرولاپس دریچه میترال با مرگ ناگهانی قلبی در دونده های ماراتن و حتی ورزشکاران سالم ارتباط دارد.

آیا MVP باعث مرگ ناگهانی در دونده ها می شود؟ این احتمال وجود دارد، به ویژه با انواع خاصی از MVP و تنگی شدید دریچه میترال. انجمن قلب آمریکا و کالج آمریکایی قلب و عروق توصیه های ورزشی برای پرولاپس دریچه میترال را در سال 2015 برای ورزشکاران منتشر کردند. توصیه های مشابه توسط انجمن اروپایی قلب و عروق منتشر شده است.

دویدن یکی از تمرینات پرهیز شده برای مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال است. این فعالیت جسمانی با شدت بالا و سنگین می تواند زنگ خطری به حساب بیاید. همچنین می تواند تشدید کننده علائم MVP بوده و یا آغازگر آنها باشد. درباره اینکه آیا می توانید این ورزش را جزو تمرینات روزمره خود حساب کنید یا نه با پزشک خود مشورت کنید. البته برای تناسب اندام و داشتن بدنی سالم ورزشهای سبکتر بسیاری وجود دارند که می توانید از آنها بهره ببرید.

5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند

  1. بالا بردن وزنه

وزنه زدن، مانند تمرینات استقامتی، می تواند هم برای مردان و هم زنان بسیار مفید باشد. این ورزش کشش عضلانی، بافت همبند و تاندون را افزایش می دهد و تراکم استخوان را بهبود می بخشد. همچنین وزنه زدن باعث افزایش توده بدنی بدون افزایش توده چربی می گردد.

5 ورزشی که مبتلایان به پرولاپس دریچه میترال باید از آن اجتناب کنند

4.1428571428571 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.14 (7 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

مرکز خرید ان گی آن سیتی مالزی سنگاپور

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

راهنمای سفر به مالزی

مرکز خرید ان گی آن سیتی سنگاپور مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر