امواج خطرناک برای جنین

همه می دانیم که رایج ترین اشعه ای که زن باردار نباید در برابر آن قرار بگیرد اشعه ایکس است . حساس ترین زمان برای ابتلای جنین به مشکلات و بیماری ها، از ابتدای حاملگی تا حدود 15 هفتگی بارداری می باشد. اگر جنین طی این مدت در معرض اشعه قرار بگیرد، دچار نقایص هنگام تولد و عقب ماندگی ذهنی می شود.که علاوه بر اشعه ایکس، زنان باردار باید از قرار گرفتن مستقیم در مقابل اشعه های موبایل و تابش های هسته ای دوری کنند.مادران باردار روزانه بیشتر از ‪ 8‬ساعت در معرض امواج الکترومغناطیس که در رایانه، تلفن همراه، دستگاه های مایکروویو نباید قرار بگیرند زیرا تاثیراین اشعه ها بر جنین در دوران بارداری بسیار زیاد است.

 

امواج خطرناک برای جنین

به همین دلیل توصیه می شود مادران باردار تا جایی که میتوانند در دوران بارداری از گوشی و اینترنت استفاده نکنند. هر چند که این اشعه ها بدون وزن و بو و نامرئی هستند، اما باید بدانیم، یک انرژی در قالب امواج با ذرات کوچک هستند که می توانند بر جنین اثربدی بگذارد و نقایص جنینی را بوجود آورند.حتی قبل از بارداری هم هورمون های مردان در میدانهای الکترو مغناطیسی آسیب میبیند و گاهی مرد بعد از قرار گیری در میدانهای الکترومغناطیسی قوی دچار عقیمی موقت می‌گردد که توصیه می‌شود بیشتر از یک هفته قبل ازاقدام به بارداری پدر در محیط عاری از امواج الکترو مغناطیس بوده تا هورمون‌ها از کیفیت مطلوب برخوردار باشد. اما گاهی مجبور به استفاده از تلفن همراه هستیم حال چه کنیم که تاثیرات منفی این امواج کمتر شود؟‬

 

امواج خطرناک برای جنین

بهتر است وقتی از گوشی تلفن همراه خود استفاده نمی کنیم آن را در فاصله دورتر از بدنتان قرار دهید تا از تشعشات آن در امان باشید. خانم های باردار  توجه داشته باشند که باید حداقل ۲ متر با تلفن همراه خود  فاصله داشته باشند 
بردن گوشی تلفن همراه را به اتاق خواب یک اشتباه بزرگ است، زیرا که به هنگام خواب مغز شما قابلیت بیشتری برای دریافت امواج دارد. 
خطر امواج هنگام صحبت کردن از هر زمان دیگر بیشتر است . زیرا این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن است. تا حد ممکن از صحبت کردن با گوشی تلفن همراه بپرهیزید و سعی کنید به جای تماس تلفنی از پیامک استفاده کنید. 

 

امواج خطرناک برای جنین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل امواج روتانا دبی

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد