ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با مصرف زرشک از خواص آن بهره مند شوید

زرشک یکی از انواع گیاهانی است که علی رغم این که خاصیت دارویی زیادی دارد ولی اکثرا بدون توجه به این خواص تنها جنبه خوراکی آن را نگاه کرده و در پلو و یا به عنوان یک نوشیدنی گوارا از زرشک استفاده می کنند. مطمئنا اگر خواص دارویی این گیاه ارزشمند را بدانیم با دید بهتر از ان مصرف کرده و حتی برای درمان برخی از بیماری ها از این گیاه دارویی کمک خواهیم گرفت.

 

با مصرف زرشک از خواص آن بهره مند شوید

خواص دارویی زرشک:

1- زرشک از نظر خاضیت ضد میکروبی خیلی بهتر از آنتی بیوتیک عمل کرده و در نتیجه اسهال باکتریایی را درمان خواهد کرد.

2- در این گیاه ترکیباتی به نام بربرین وجود دارد که هم باعث هضم بهتر غذا شده و هم این که دردهای سیستم گوارشی را رفع خواهد کرد.

3- با توجه به این که زرشک خاصیت انتی باکتریایی، ضد میکروبی و ضد قارچی دارد لذا می تواند عفونت های ایجاد شده در بدن من جمله عفونت ادراری، عفونت مثانه و عفونت دستگاه گوارشی را رفع کند.

4- مهمترین ماده ای که در زرشک وجود دارد بربرین است. این ماد علاوه بر خواص فوق، در کنترل قند خون موثر است به گونه ای که متابولیسم لیپیدهای بدن را کنترل کرده، اختلالتی که در متابولیسم گلوکز و لیپید ایجاد می شود را رفع کرده و همچنین باعث می شود که تاثیر انسولین بر روی بدن بهتر شود. لذا با این سه عمل قند خون را تنظیم و کنترل می کند.

5- لازم است بدانید که زرشک در سلامت قلب نیز بسیار نقش مهمی دارد. علاوه بر این که به گردش خون بهتر در بدن کمک می کند بلکه فشار خون بالا، بیماری های قلبی آرتیمی را هم بهبود خواهد بخشید.

6- یکی از بیماری هایی که ممکن است برای هر کس رخ بدهد، سندروم متابولیک است. این بیماری نوعی اختلال متابولیکی است که چند بیماری را شامل می شود. برای مثال چاقی همزمان با افزایش قند و فشار خون. به طور کلی ثابت شده است که زرشک به دلیل داشتن مواد آنتی اکسیدان باعث می شود که استرس اکسیداتیو در بدن کم شده و به بهبود بیماری سندروم متابولیک کمک شایانی شود.

7- تحقیقات نشان داده است که زرشک نقش بسیار مهمی در پاکسازی کبد و صفرا دارد.

 

با مصرف زرشک از خواص آن بهره مند شوید

با مصرف زرشک از خواص آن بهره مند شوید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد