جاذبه های گردشگری شهر فلورانس (3)

در مطالب قبلی جاذبه های گردشگری شهر فلورانس با جاذبه های مهم تاریخی این شهر از جمله باغ های بوبولی، کلیسای سن لورنزو، قصر وکیو، تعمیدگاه سان جیوانی، میدان سینیورا و... آشنا شدیم؛ در این مطلب قصد داریم به معرفی جاذبه های مهم تاریخی دیگر فلورانس بپردازیم.

میدان مایکل آنژ

برای رسیدن به این منطقه تاریخی که در تپه ای در نزدیکی شهر فلورانس قرار دارد باید حدود نیم ساعت پیاده روی کنید. بعد از پیاده روی نیم ساعت به بالای تپه ای می رسید که یک میدان تاریخی متعلق به قرن نوزده میلادی در آن قرار دارد. این میدان جایگاه قبلی مجسمه حضرا داوود بوده است اما برای حفاظت بیشتر به یک مکان سرپوشیده به نام گالری آکادمیا که از دیگر بناهای تاریخی فلورانس است منتقل شد. مجسمه میکل آنژ در این میدان قرار دارد در این منطقه نقاشی های ابرنگی از بخش های مختلف شهر به زیبایی طراحی شده است. در بالای این تپه با یک چشم انداز رویایی و دیدنی از شهر فلورانس روبرو می شویم.

جاذبه های گردشگری شهر فلورانس (3)

بازار جدید شهر فلورانس

یک بازار دیدنی و یک مرکز عالی برای خرید سوغاتی که در مرکز قدیمی این شهر قرار دارد. بازار جدید فلورانس قلب تپنده شهر فلورانس است که در گذشته به دلیل فروش ابریشم و وسایل لوکس مشهور بوده است. یک تندیس قدیمی و جذاب به نام فواره بچه خوک در این بازار قرار دارد که به اعتقاد اهالی فلورانس هرکس به بینی او دست بزند دوباره به فلورانس خواهد آمد.

جاذبه های گردشگری شهر فلورانس (3)

موزه آثار کلیسای جامع

یک موزه تاریخی مهم که در قسمت پشتی کلیسای فلورانس قرار دارد. این موزه دربردارنده آثار ارزشمند ایتالیایی از جمله مجسمه های میکل آنژ است. این موزه بیشتر به دلیل وجود آثار هنری میکل آنژ هنرمند مشهور ایتالیایی، مورد توجه قرار گرفته است. این موزه از زیرمجموعه های کلیسای چامع فلورانس است. در این موزه آثاری به سبک گوتیک به جا مانده از قرون وسطی و دوران رنسانس و گنجینه های نقره و برنز دیده می شود. ساعت بازدید از این موزه 9 صبح تا 19 عصر می باشد. موزه رپرینا دومین موزه متعلق به کلیسای جامع فلورانس است که در نزدیکی موزه آثار کلیسای جامع قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری شهر فلورانس (3)

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

شهر جرموک ارمنستان

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر