خواص دارویی گیاه بوقناق

بوقناق گونه ای از گیاهان گل دار است و تقریبا دویست و پنجاه گونه را دربر می گیرد. درمان مرض قند به وسیله فعال کردن سلول های پانکراس و تحریک تولید انسولین از این سلول ها، از خواص دارویی این گیاه است بوقناق از نظر طبع در طب سنتی گرم و خشک است اما عده ای بر این باورند که طبع این گیاه سرد و خاصیت ضد سم دارد. تمام قسمت های ساقه و شاخه ها بال دار هستند و در کناره و نوک آن ها خار وجود دارد.

 

خواص دارویی گیاه بوقناق

بوقناق عروق پوستی را باز کرده و پوست را شفاف می سازد. جوش صورت را به علت فعال کردن کبد و تصفیه ی خون از بین می برد. یبوست را از بین برده و به رود ه ها نرمی می دهد. بسیار مدر و جهت درمان ورم و سنگ کلیه و مثانه از آن استفاده می شود. توجه داشته باشید که خوردن آن باعث قطع ترشح شیر در مادران شیرده می گردد. بیماران قندی می بایست هر 4 ساعت یک استکان عرق بوقناق را میل کرده و اثرات معجزه آسای آن در درمان تدریجی دیابت را تجربه نمایند. عرق بوقناق و عرق زول بر فعال کردن و پاکسازی کبد و غدد فوق کلیه اثر داشته و موجب تحریک ترشح انسولین از لوزالمعده می شود.

عرق بوقناق برای پاک سازی کبد از سموم و بازکردن مجاری کبد به علت تاثیر مستقیمی که بر فعالیت های آنزیمی کبد دارد بسیار مفید است. عرق بوقناق بر غدد فوق کلیه اثر مفید دارد و در همکاری با کبد مفید برای افزایش انسولین و فعال کردن لوزالمعده و کاهش قند خون و درمان دیابت اثر اعجاب انگیزی دارد. به صورت عمومی میزان مصرف در هر ۲۴ ساعت حدود ۲ تا ۴ استکان معمولی است که البته با مشورت پزشک معالج یا مشاور، مقدار مصرف عرق بوقناق قابل تغییر است. به علاوه می توان میزان مصرف را به هر ۱۲، ۸ یا ۶ ساعت تنظیم نمود. می بایست هر استکان ۱۰۰ میلی لیتر در نظر گرفته شود و زمانی که میزان قند خون بیمار بیشتر از ۲۰۰ است می توان هر ۴ ساعت یک استکان مصرف نمود .

 

خواص دارویی گیاه بوقناق

خواص دارویی گیاه بوقناق

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر