معرفی کتاب یوگا و انرژی درمانی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

معرفی کتاب یوگا و انرژی درمانی


نوشته: سوامی نیرانجاناناندا ساراسواتی
برگردان: جلال موسوی نسب
انتشارات فروزان

معرفی کتاب یوگا و انرژی درمانی


این کتاب به معرفی تمرینات یوگا تانترا به منظور پاکسازی جسم، روان و روح می پردازد. اصل تمرینات یوگا به کشور هند برمی گردد. تمرینات یوگا ریشه در طبیعت داشته و الهام گرفته از حرکات حیوانات می باشد. نکات و مسائل اصلی این کتاب درباره ی پرانا (انرژی عالم صغیر، انرژی حیاتی، ضرورت پرانا، انرژی چندبعدی، بدن پرانیک، تاثیر پرانا در دو نیمکره، پرانا و بیداری، حبس دم)، پرانا و آگاهی (تئوری تانتریک، اصل تقارن، پرانا و نیروی درک)، فیزیولوژی بینی (آیدا و پنگالا، مراقبت از بینی)، تنفس موزون، کنترل آگاهی، تنفس یوگی، تنفس عمودی، دم و بازدم، حبس تنفس، افزایش و کاهش تهویه شش ها، لایه های پنجگانه، چاکرا و مبدل های انرژی، بدن پرانیک، بازکردن لایه پرانیک، پرانا و مانترا، پرانا و بیماری، تنفس روحی، گذرگاه های روانی، مراکز روانی، صدای روحی، سمبل روحی، قدرت صدا، شفا بخشی مانترای گایاتری، صدای بی صدایی، اولین اثبات، نادی ها، چاکراها، عکاسی کرلیان، علف کوشا، دفع چشم زدن، بیماری های کارمیک، دورکردن سم، زنده کردن مرده، انتقال بیماری، ریتم های حیاتی، عملکرد دوگانه مغز، انسداد سوراخ های بینی، سیستم عصبی خودکا، سوراخ های بینی و طب سوزنی، انبساط سوراخ های بینی، تنفس شکمی، تنفس تر قوه ای و صدری، مودرای دست، شیوه های اساسی تنفس، حساس نمودن کنترل تنفس و ده ها مطالب مفید و کاربردی دیگر را در این کتاب می توان یافت کرد.

معرفی کتاب یوگا و انرژی درمانی


با خواندن این کتاب علاوه بر یادگیری عمیق حرکات یوگا با فلسفه ی هر حرکت نیز آشنا خواهید شد و آن را با عمق دل و جان درک خواهید کرد. به علاوه حرکات ویژه یوگا را با تصاویر واضحی نشان داده است تا در صورتی که در منزل قصد تمرین داشتید، آن را به درستی انجام دهید.
علم یوگا مدعی آن است که هرچند بسیاری از بیمارها جسمی است اما ریشه ی اصلی آن ها روحی می باشد. همان طور که ما با استفاده از ابزار مادی به کاهش درد اقدام می کنیم، با استفاده از قوای روحی می توان از طریق انرژی درمانی، می توان در بدن دیگری نفوذ کرد و بیماری را درمان نمود.

معرفی کتاب یوگا و انرژی درمانی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال