چند قدم تا محبوبیت


برای همه ما مهم است که بفهمیم دیگران در مورد ما در اولین بر خورد چه نظری دارند. همه دوست داریم در وهله اول به دل فرد نشسته و نظر او را به خود جذب کنیم. اگر بگویید که برام مهم نیست دیگران در مورد من چه نظری دارند به خودتان دروغ گفته اید. چرا که پس از اولین ملاقات ها همیشه از خودمان می پرسیم که آیا از من خوشش آمده است؟ آیا با من دوست می شود؟ و یا آیا مرا در شرکتش استخدام می کند؟
البته اگر در ملاقات اول طرف مقابل ظاهر شویم، امکان تغییر نظر وی وجود دارد اما کار سختی است. این را باید خوب بدانیم که تنها در عرض 4 ثانیه روی فرد مقابل تاثیر مثبت یا منفی می گذاریم.

 

چند قدم تا محبوبیت


قدم اول:

گشاده رو باشید


نیکولاس بوثمن در کتاب ( چگونه در 90 ثانیه یا کمتر دیگران را متقاعد کنیم که ما را دوست داشته باشند؟) می گوید: گشاده رویی هم باید در چهره نمایان باشد و هم در رفتارتان. مثلا باید با زبان بدن به فرد مقابل بگویید که دوستش دارید. باید قلب خود را به او نشان دهید. اگر کت تنتان است، دکمه های آن را باز بگذارید. اگر دست به سینه ایستاده اید، دست های خود را از هم باز کنید و با روی باز به او لبخند بزنید.

 

چند قدم تا محبوبیت


قدم دوم :

ارتباط چشمی داشته باشید


بوثمن می گوید: شما باید اولین کسی باشید که ارتباط چشمی برقرار می کند. چشم های شما منعکس کننده ی افکار و نگرش و نقاط مثبت شما هستند. پس خوب از آن استفاده کنید.
ممکن است شما فردی خجالتی باشید. من تمرینی به شما یاد می دهم. دفعه بعد که به تلویزیون نگاه می کردین، به چشم های بازیگر ها خوب نگاه کرده و رنگ چشم آن ها را با خود تکرار کنید. ملاقات بعدی اگر شخصی را دیدین همین تمرین را تکرار کنید. حواستان باشد که ارتباط چشمی بیش تر از 9 ثانیه نشود. چون در این صورت شما فردی بی ادب تلقی می شوید.اکثر افراد ارتباط چشمی را که حدود 3 ثانیه طول بکشد را ترجیح می دهند.

 

چند قدم تا محبوبیت


قدم سوم:


لبخند بزنید


شما باید اولین شخصی باشید که لبخند می زند. در این صورت است که صداقت و حسن نیت خود را نشان می دهید و اعتماد طرف مقابل را جذب می کنید. اگر در موقعیت های مختلف به طرف مقابل لبخند بزنید، مطمئن باشید که او تصویر شما را در ذهنش حک می کند. می توانید از این روش در مصاحبه های شغلی هم استفاده کنید اما یادتان باشد که پس از احوال پرسی و خوش آمد های اولیه دیگر لبخند نزنید. طبق مطالعات انجام شده روی دانشجویان یک دانشگاه، داوطلبان را در موقعیت مصاحبه شغلی قرار دادند و دریافتند که برای شغل هایی هم چون خبرنگاری، مدیر و دستیار کسانی که لبخند به لب بودند، شانس کمتری داشتند.


قدم چهارم:


سلام کنید


مانند مورد های قبل شما اول سلام کنید. فرقی نمی کند، کوچک تر از شماست یا بزرگ تر. سلام، درود، سلام و علیک همه ی این ها نشان ازیک چیز دارد آن هم ادب شماست. بگذارید آن فرد بفهمد که از آشنایی با او خوشحال هستید. این تاثیر مثبتی روی طرف مقابل می گذارد. اگر او نامش را گفت شما هم نامش را تکرار کنید و بگویید از آشنایی با او خوشحال هستید. اگر در محلفی حضور داشتید که چند نفر بودند و امکان دست دادن به همه ی آن ها نبود، جوری رفتار کنید که انگار قلب خود را به سوی آن ها نشانه گرفتید.

 

چند قدم تا محبوبیت


قدم پنجم:


به جلو خم شود


حتما لازم نیست که آن قدر به سمت مقابل خم شوید که او معذب شود یا به سمت جلو پرت شوید. اگر آقا هستید، باید فاصله ی خود را اندکی با خانم ها حفظ کنید که احساس بدی به آن ها دست ندهد. بوثمن در کتابش می گوید: یک شیب ملایم و نامحسوس به طرفش داشته باشید که بداند شما به صحبت هایش علاقه مند هستید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آیا می دانید نوشیدن چای تا چه اندازه مفید است

تا چه اندازه با خواص جک فروت آشنایی دارید؟

آیا تا به حال با گیاه دارویی فلوس آشنایی داشته اید؟

آیا می دانید گیاه صبر زرد تا چه اندازه مفید است

چند مورد از بهترین سایت های بالون سواری در دنیا

چگونه به عینک چند کانونه ام عادت کنم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر