ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کلیدهای رایانه را به خاطر بسپارید

 

ماوس مخصوصا بعد از آن که مایکروسافت با عرضه ویندوز ارزشش را چندین برابر کرد، بسیاری از کارها را راحت تر کرده است.
اما هرچه هم این موجود کوچولو بتواند به شما کمک کند، نمی تواند جای صفحه کلید شما را بگیرد. اهمیت این حرف را کسانی بیشتر می فهمند که از حداقل یک نرم افزار حرفه ای استفاده می کنند. ضمن این که به هر حال وقتی قرار باشد متنی را با رایانه تایپ کنید، حتما باید روابط خوبی با صفحه کلیدتان داشته باشید!

کلیدهای رایانه را به خاطر بسپارید


به هر حال بد نیست که با این قسمت از رایانه بیشتر آشنا شوید در نخستین قدم شما را با کارکرد کلید های پر استفاده در محیط ویندوز آشنا می کنیم.
صفحه کلید های مرسوم امروزی همگی از استانداردی به نام QWERTY نگردید. چون در حقیقت هیچ معنایی ندارد! اگر با دقت نگاهی به کلید های صفحه کلید بیندازید. متوجه می شوید که این عبارت از کنار هم گذاشتن شش کلید حرفی بالا سمت چپ به وجود آمده است. پیروی از این استاندارد باعث می شود کاربران در استفاده از صفحه کلید های مختلف گیج و سردرگم نشوند، چون محل قرار گرفتن کلید های اصلی در تمامی آن ها یکسان است.

کلیدهای رایانه را به خاطر بسپارید


روی صفحه کلید سه کلید وجود دارد که برای خودشان چراغ دارند: num lock و caps lock و scroll lock روشن یا خاموش بودن هر کدام از این کلید ها در رفتار کلید های دیگر تاثیر دارد. اگر num lock روشن باشد، کلید های قسمت ماشین حسابی ارزش عددی خواهند داشت، ولی اگر این کلید خاموش باشد. این کلید ها کار دومشان را که روی آن ها درج شده انجام می دهند. caps lock هم برای سوئیچ کردن بین حروف بزرگ و کوچک به کار می رود. اگر caps lock روشن باشد، حروفی که تایپ می شوند بزرگ خواهند بود و اگر خاموش باشد، کوچک. scroll lock هم مثل دو کلید قبلی عمل می کند. اما معمولا عملکرد آن در نرم افزاری که از آن استفاده می کنید تعریف می شود. به عنوان مثال در تعدادی از نرم افزارهای فارسی ساز رایج، خاموش بودن یا روشن بودن کلید باعث می شود صفحه کلید در حالت تایپ فارسی یا انگلیسی قرار گیرد.

کلیدهای رایانه را به خاطر بسپارید

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد