کنترل برنامه های اندرویدی که به داده های کاربران دسترسی دارند

تیم Google Safe Browsing در تلاش برای حفظ حریم خصوصی کاربران است این تیم امنیتی قوانین جدید و پیشرفته ای را برای برنامه های اندرویدی که در فروشگاه Google Play قرار گرفته اند، اعلام کرد. در حال حاضر، توسعه دهندگان برنامه هایی که به اطلاعات کاربر و دستگاه دسترسی دارند باید پس از نصب، سیاست های حفظ حریم خصوصی خود را ارائه دهند. عدم تطابق این سیاست ها با هشدار Google Safe Browsing روبرو خواهد شد. هنگامی که کاربر برنامه را بر روی دستگاه اندروید خود نصب کرده است، برنامه باید یک خط مشی رازداری را بکار گیرد که به صراحت ذکر می کند چه نوع اطلاعاتی از کاربر در دسترس این برنامه قرار میگیرد. اگر داده هایی که باید دردسترس برنامه قرار گیرد  کاربردی نباشد، کاربر میتواند اجازه دسترسی برنامه را قطع کند.

کنترل برنامه های اندرویدی که به داده های کاربران دسترسی دارند

مقررات Google Safe Browsing

این الزامات در تمام مواردی که برنامه برای جمع آوری اطلاعات شخصی یا دستگاه از کاربر استفاده می کند، اعمال می شود. به عنوان مثال، برنامه اجازه نخواهد داشت گزارش رویدادها و گزارش های تجزیه و تحلیل را بدون رضایت مالک برنامه ارسال کند. مقررات در مهلت 60 روز برای هر نرم افزار اجرا می شوند.  این دو ماه برای توسعه دهندگان اندروید برای به روز رسانی برنامه های خود و سازگاری با قانون جدید فرصتی را ایجاد می کند.

کنترل برنامه های اندرویدی که به داده های کاربران دسترسی دارند

گوگل گفت: "این الزامات مربوط به برنامه های موجود در بازار برنامه های Google Play و Non-Play است. تیم Google Play همچنین دستورالعمل هایی را برای نحوه عملکرد برنامه های گیم ارائه داده است که باید دسترسی به داده های کاربر و ارائه اطلاعات را اعلام کند. Google Safe Browsing ثابت کرده است که در گذشته بسیار موثر بوده است. سیاست جدید این ابزار گوگل را به نوعی فعال نگه داشته است تا رفتار ها و فعالیت های ناخواسته یا مخرب نرم افزار های اندرویدی را در اکوسیستم اندرویدکاهش می دهد. Gmail به تازگی با چک های ضد فیشینگ به روزرسانی شد که پیش از کلیک روی یک لینک مخرب دریافت شده در ایمیل، هشدارهای Google Safe Browsing را ارسال می کند.

کنترل برنامه های اندرویدی که به داده های کاربران دسترسی دارند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

راهنمای سفر به مالزی

هتل برج های طلایی کیش

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد