برای تقویت حافظه چکار کنیم؟

برای تقویت حافظه چکار کنیم؟
هر یک از ما ممکن است چیز هایی را فراموش کنیم. هر چند همه سالمندان دچار ضعف حافظه نمی شوند؛ اما به طور کلی با افزایش سن، احتمال فراموش کاری بیشتر است. این فراموش کاری، بیشتر مربوط به حوادث اخیر است. ما چیز هایی را که مربوط به گذشته های دور است، خوب به یاد می آوریم. اما اتفاقاتی را که اخیرا رخ داده را فراموش می کنیم. به عنوان مثال خاطرات دوران جوانی را به یاد می آوریم. اما یادمان نمی آید که یک ساعت پیش که به خانه برگشتیم، کلید را کجا گذاشتیم. گاهی این فراموش کاری مشکلاتی برای ما یا خانواده مان ایجاد می کند. به عنوان پیغام مهمی را فراموش می کنیم و یا یادمان میرود، قبض آب یا برق را پرداخت کنیم. حال ببینیم چگونه می توانیم مشکلات ناشی از فراموش کاری را کاهش دهیم؟

تقویت حافظه

برای تقویت حافظه چکار کنیم؟

در درجه اول، از سوال کردن و گفتن اینکه موضوعی را فراموش کرده اید، نترسید و خجالت نکشید. اگر نمی توانید مانند گذشته، چیزهایی را به یاد بیاورید، تقصیر شما نیست. بیایید به جای ناراحتی از این وضع، به راه هایی که حافظه شما را تقویت یا از کم شدن آن جلوگیری می کند، توجه کنید. در این جا، به نمونه هایی از این راه ها اشاره می کنیم.
- چیزهایی را که همیشه از آن استفاده می کنید، مثل عینک یا کلید را در یک جای مشخص بگذارید. به عنوان مثال داخل یک کاسه بزرگ در اتاق نشیمن.
- هر روز به اخبار رادیو یا تلویزیون گوش دهید.
- سعی کنید هر روز یک مطلب جدید یاد بگیرید.
- کتاب یا روزنامه مطالعه کنید.
- خاطرات خود را بنویسید.
- بازی های فکری مثل شطرنج انجام دهید.
- جدول حل کنید.
- مطالبی را که ممکن است، فراموش کنید، یادداشت کنید. برای این کار، یک تقویم جیبی بردارید. تمام تاریخ های مهم مثل روز تواد نوه تان، سالگرد ها، روزی که نوبت دکتر دارید، روز آخر مهلت پرداخت قبض ها و ... را در آن بنویسید.
- یک دفترچه یادداشت در کنار تلفن بگذارید. هر بار که کسی تلفن می زند، اگر پیغامی دارد، یا کاری از شما می خواهد، بلافاصله یادداشت کنید. این کار کمک می کند که پیام های تلفنی را فراموش نکنید.

برای تقویت حافظه چکار کنیم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد