ده گام برای رسیدن به آرامش


در زندگی امروزی به دلیل مشغله ی زیاد و فشارهای روانی فراوان بر روی اشخاص، تمایل به پرخاشگری و احساس کردن ناراحتی های درونی و عاطفی در جامعه افزایش یافته است. به همین دلیل لازم است افراد زمانی را مختص خودشان اختصاص دهند و توجه بیشتری به خود داشته باشند و ما هم چند مورد از عواملی که موجب افزایش آرامش در شما می شود را نام می بریم.

ده گام برای رسیدن به آرامش


گام اول : هرگاه که احساس کردید سرتان پر از افکار مختلف است، به جای نشستن در گوشه ای و فکر کردن به آن ها چند دقیقه پیاده روی در فضای باز کنید.
گام دوم : سعی نکنید که همیشه مردم را راضی نگه دارید، در این صورت هیچ وقت احساس آرامش نخواهید داشت. تا وقتی خود شما به خودتان افتخار نکنید، مردم هم به شما افتخار نخواهند کرد.
گام سوم : سعی کنید مغزتان را بیهوده با مسائل کوچک پر نکنید، و این را به خودتان یاد بدهید که بیشتر مسائل کوچک هستند.
گام چهارم : هر از گاهی به پارک بروید و از طبیعت و هوای تازه ی آن استفاده کنید. هوای پاک به داشتن آرامش کمک خواهد کرد. در منزل هم سعی کنید چند گلدان کوچک داشته باشید.

ده گام برای رسیدن به آرامش


گام پنجم : مسافرت را فراموش نکنید و هر چند وقت به مسافرت بروید. چه بهتر است که به سواحل دریا بروید،صدای امواج دریا و آب و هوای آن شما را آرام تر خواهد کرد.
گام ششم : سعی کنید حرکات بدن خود را مانند راه رفتن، غذا خوردن و... آرام تر انجام بدهید، زیرا باعث تجدید قوای فکری و احساسی شما خواهد شد.
گام هفتم : بعضی اوقات بد نیست که به نیازهای زندگی خود و چیزهایی که دارید فکر کنید.
گام هشتم : بخشیدن یکی از عوامل به دست آوردن آرامش است. اگر شما نتوانید دیگران را ببخشید، برای همیشه ذهن خشمگین شما همراهتان خواهد بود.
گام نهم : اگر فکر می کنید که با گریه کردن آرام تر خواهید شد، گریه کنید و جلوی گریه ی خود را نگیرید.
گام دهم : یکی از راه های یاد گرفتن آرامش دیدن کودکان است، زیرا کودکان به شما به خوبی یاد خواهند داد که از زندگی کردن لذت ببرید و در لحظه زندگی کنید.

 ده گام برای رسیدن به آرامش

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

هتل آرامش کیش

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

12 فایده انار برای سلامتی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر