راهنمای سفر به اسلواکی (1)

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی قرار گرفته است و از شمال با لهستان از شرق با اوکراین از جنوب با جمهوری چک و از غرب با اتریش همسایه است . این کشور  در سال 1933 از چکسلواکی مستقل و در سال 2004 به اتحادیه اروپا و در سال 2009 به منطقه یورو پیوست. براتیسلاوا پایتخت این کشور است زبان مردم این کشور اسلواک است ودارای جمعیت پنج میلیون نفری است. بیشتر مردم این کشور مسیحی و کاتولیک هستند اما در بین آنها  پشیرو سایر ادیان و یا بی دین نیز وجود دارد . قانون اساسی این کشور، آزادی ادیان را در این کشور تضمین می کند. اسلواکی، علاوه بر فرهنگ و معماری غنی ، طبیعت بی نظیری نیز دارد.

تاریخ

 در سده های پنجم و ششم میلادی بنیان گذاران این منطقه که مردمان قوم اسلاو بودند به منطقه اسلواکی وارد شدند. تاریخ اسلواکی به اختصار چنین است که این منطقه در ابتدا جزو امپراتوری سامو بوده است، بعدها جزوی از کشور اتریش - مجارستان ( در بخش مجاری آن ) و برای مدتی هم بخشی از چکسلواکی بوده است. البته جمهوری اسلواکی در دوره ای از قرن نوزدهم در ظاهر کشوری مستقل بود و در عمل جزوی از مناطق اقماری آلمان نازی. اما  در نهایت در سال 1993 اسلواکی به استقلال رسید.

راهنمای سفر به اسلواکی

فرهنگ و آداب و رسوم

فرهنگ فولکلور اسلواکی و هنر مردمان این کشور در تمام جهان مشهور است، به خصوص جشنواره فرهنگ عامه ویخودنا (Východná) که از بزرگ ترین و قدیمی ترین جشنواره های جهان به شمار میرود. در این جشنواره هنرمندان اسلواکی برای حفظ سنت فولکلور کشورشان در کنار هم جمع می شوند. اسلواکی سبک معماری خاصی دارد ، معماری چوبی که در روستای ولکولینتس (Vlkolinec) قابل مشاهده است و برای حفظ و نگهداری آن حتی در فهرست میراث جهانی یونسکو آن را به ثبت رسانده اند. از دیگر جاذبه های گردشگری اسلواکی میتوان به  آشپزی، غذاهای محلی و موسیقی اسلواکی اشاره کرد.

راهنمای سفر به اسلواکی

شهر های اسلواکی

براتیسلاوا بزرگترین شهر و پایتخت اسلواکی 460 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر به دلیل وجود دو کرانه رود دانوب و موراوا  از زیبایی و رونق برخوردار است. براتیسلاوا در میان گردشگران به جشنواره های جذاب و خیابان های همیشه بیدارش مشهور است.قلعه براتیسلاوا،قلعه دوین و نوی مست نیز از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستند. براتیسلاوا با وجود رودخانه  جنگل که در کنار آن قرار گرفته اند، دیگر نیازی به تبلیغ برای ترغیب افراد به سفر ندارد.

شهر برفی لیپتوسکی میکولاش دارای بزرگترین پیست اسکی اسلواکی به نام جاسنا است. هتل ها، رستوران ها و حتی کلبه های چوبی این منطقه بسیار جذاب هستند،این طبیعت زیبا در کنار آرامش و رفاه، ترکیبی بی نظیر را برای داشتن تعطیلاتی رویایی فراهم کرده است. البته این شهر جاذبه های گردشگری دیگری از جمله غار، چشمه آب گرم، اماکن تاریخی، کلیسایی چوبی و موزه محلی نیز دارد. بزرگترین پارک آبی اروپای مرکزی پارک آبی تاترالاندیا نیز در این شهر قرار دارد.

راهنمای سفر به اسلواکی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

سفر با کشتی بانکوک تایلند

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر