روش های درمان سلولیت

سلولیت در واقع به تجمع چربی در یک نقطه از بدن گفته می شودکه در این حالت چربی به درستی در تمام نقاط بدن تقسیم نمی شود در این حالت چربی در در یک نقطه از بدن تجمع می یابد وسپس به راحتی قابل از بین بردن نیست به این حالت معمولا چاقی موضعی گفته می شود که در آن  توده های چربی در یک نقطه تجمع  پیدا می کنند این قسمت معمولا در ناحیه پشت وشکم یا ران ها می باشد در نتیجه این تجمع چربی در یک ناحیه این چربی دیگر به راحتی قابل آب شدن نمی باشد زیرا این چربی به صورت چند لایه در بدن تجمع یافته است این بر آمدگی های ناشی از سلولیت را در قسمت های مختلف بدن می بینیم که بیشتر هم در ران ها دیده می شود سلولیت به معنی تجمع چربی در زیر پوست می باشد که به دلیل کاهش سوخت وساز بدن وعدم استفاده از مواد غذایی به وسیله بدن ایجاد می شود.

روش های درمان سلولیت

این پدیده به دلیل اینکه خود چربی ها هم به صورت توده ای تجمع یافته اند ایجاد شده است این رشته ها رشته های پیوندی به صورت لایه های مختلف چربی بر روی هم تجمع می یابند و در نتیجه بیشتر اندام تحتانی بدن را درگیر می کنند معمولا این توده ها به صورتی تجمع پیدا می کنند که از بیرون به راحتی قابل روئیت هستند از عوامل دیگر سلولیت ضعف پوست از نظر قابلیت ارتجاعی بودن آن است و همچنین ورزش نکردن هم تا حدود زیادی بر سلولیت در بدن تاثیر گذار خواهد بود ولی تا به حال این موضوع کاملا به اثبات نرسیده است سلولیت معمولا عارضه جدی بر بدن ایجاد نمی کند ما می تواند ظاهر نامطلوبی را در بدن افراد ایجاد کند در این حالت پوست دارای پستی بلندی ها ی بسیاری خواهد شد که به آن ظاهر پرتقالی پوست می گویند. اگر چه درمان زیادی مانند ماساژ با کرم های برطرف کننده سلولیت اما متاسفانه درمان قطعی برای سلولیت تا به حال درمان قطعی نداشته است.

روش های درمان سلولیت

حیطه سلولیت در بسیاری از قسمت های بدن دیده می شود در این افراد فرو رفتگی در پوستی پس از نیشگون گرفتن در پوست دیده می شود. سلول در نواحی بین زانو بیشتر از سایر قسمت ها دیده می شود اما می تواند در نواحی مثل پستان ها و زیر شکم هم دیده می شود و بالای بازو و شکم هم تا حدودی مشاهده می شود.

سلولیت یک وضعیت پزشکی دیده نمی شود و درمان آن ضروری نیست ولی حقیقت آن است که درمان آن تا حدودی در پوست بدن شما زیبایی ایجاد می کند. این پوست هایی که ظاهر پرتقالی به شکلی است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود ولی در واقع نوعی ناهنجاری پوستی به حساب می آید . بیشتر زنان دچار سلولیت هورمونی می شود. سلولیت معمولا لایه ای می باشد.

با حجم گرفتن توده های های چربی تجمع و احتباس آب باشد براثر گردش خون نامناسب ایجاد خواهد شد ولمفاتیک که معولا در نهایت به فیبروز بافتی می انجامد. براساس روش های سلولیت را به 3نوع مختلف تقسیم می شود:

چربی براثر ذخیره بیش از حد چربی در زیر پوست بود ،فیبری که در اثر ساخت کلاژن در زیر پوست بود ،همراه با احتباس آب بر اثر گردش خون به صورت نامناسب پیدا می شود.

روش های درمان سلولیت

یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده سلولیت جنسیت است سلولیت در زنان بیش دیده است معمولا در زنان به دلیل اینکه شرایط فیزیولوژی بدن به صورتی است که توانایی جذب چربی به بدن را داشته باشد در نتیجه معمولا این مشکل را در زنان بیشتر از مردان می بینیم در بدن زنان چربی به راحتی در نواحی مانند پشت و کمر وسینه ها ذخیره می شود در نتیجه می تواد تا حدود زیادی عامل ایجاد سلولیت در نواحی مختلف بدن باشد.

عامل دیگر ایجاد کننده سلولیت در بدن در نتیجه استرس است معمولا استرس تا حدود زیادی تجمع چربی را بیشتر می کنند همچنین باعث پرخوری در افراد می شود. از دیگر عوامل ایجاد کننده آن می توان به سن اشاره کرد معمولا با بالا رفتن سن امکان ایجاد فیبرز وسلولیت بافتی بیشتر خواهد شد همچنین در سنین بالا کشسانی والاستیسیته پوست تا حدود زیادی کاهش می یابد وهمچنین زنانی که در دوران بارداری یا شیر دهی هستند به شدت مستعد فیبروز خواهند بود.

روش های درمان سلولیت

مهم ترین چیز در درمان سلولیت افزایش فعالیت و رژیم غذایی کم چربی است کافی است از تکنولوژی های جدید در درمان این مشکل پوستی استفاده کنید معمولا یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از درملان های جدیدی مانند لیپولیز هم خواهد بود معمولا افرادی که به این بیماری دچار می شوند به مرور زمان پوست آنها چروکیده وافتاده خواهد شد در نتیجه به وسیله رژیم یا درمان های ساده به راحتی بهبود نمی یابند ونیاز به درمان های دیگری از جمله لیپولیز یا کویتشن دارند تا بتواند مشکلات آنها را برظرف سازد. معمولا بعضی از کرم ها ادعا می کنند که می توانند این مشکل را برطرف کنند اما تا به حال هیچ یک اثرات مفیدی را از خود بروز نداده اند وهیچ کدام نتوانسته اند که این مشکل را درمان کنند یکی دیگر از راه های درمان آن استفاده از دستگاه های استاندارد است که برای ماساژ استفاده می شود این دستگاه ها به وسیله استاندارد در نظر گرفته شده اند زیرا معمولا با لیزر کار می کنند کار این دستگاه به صورتی است که باعث شکست چربی های زیر پوست می شوند در استفاده از این دستگاه ها حتما باید از دستگاه های با اشعه یا لیزر استاندارد استفاده شود زیرا دستگاه های با لیزر های غیر استاندارد می تواند باعث ایجاد سرطان پوست شوند.

روش های درمان سلولیت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر