لنزهای تماسی برای ورزشکاران

اکثر بزرگسالان دارای مشکلات بینایی مانند، نزدیک بینی، دور بینی و استیگماتیسم هستند و لازم است از عینک استفاده کنند. بسیاری از ورزشکاران که دچار مشکلات بینایی هستند از لنزهای تماسی استفاده می کنند. اگر شما قبلا در محیط کار از لنزهای تماسی استفاده کردید و با آنها راحت نبودید، می توانید به صورت نیمه وقت در زمان ورزش یا تمرینات ورزشی از لنز تماسی استفاده کنید. 

 

لنزهای تماسی برای ورزشکاران

مزایای لنزهای تماسی برای ورزشکاران:

- فراهم کردن دید جانبی بهتر:
عینک هایی که مخصوص ورزشکاران طراحی شده اند، فریم ها بزرگ هستند که به صورت بسیار نزدیک تر به چشم قرار می گیرند ولی با این وجود، دید محیطی، کمی کاهش می یابد و برای بسیاری از ورزش ها این دید محیطی بسیار اهمیت دارد.

- میدان دید واضح:
لنزهای تماسی میدان دید واضح و عریض فراهم می کنند به این دلیل که دیگر فریمی وجود ندارد که مقابل دید قرار گرفته و مانع دیدن شود. لنزهای تماسی با فراهم کردن دید محیطی وسیع تر به ورزشکاران اجازه عکس العمل سریع تر می دهد. بدین صورت واکنش ورزشکاران به دیگر بازیکنان و یا اشیا و توپی که به سمتش می اید با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

- لنزهای تماسی مه الود یا لک گرفته نمی شود:
برخلاف شیشه های عینک، لنزها بدون تحت تاثیر گرفتن از محیط اطراف و آب و هوا، واضح و تمیز باقی می مانند. 

 

لنزهای تماسی برای ورزشکاران

- احتمال آسیب کمتر:
در اثر ضربه ی سخت، امکان شکستن فریم عینک بسیار زیاد است.

-دید ثابت:
زمانی که شما عینک بر چشم دارید، با هر گامی که بر می دارید، متوجه حرکت جزیی فریم روی صورتتان می شوید و در زمان دویدن شما متوجه اختلال در دیدتان خواهید شد. اما زمانی که لنزهای تماسی استفاده می کنید، لازم نیست نگران سر خوردن فریم از روی صورت یا افتادن آن باشید.

- سازگاری بهتر با وسایل ایمنی:
بعضی ورزش ها نیاز به استفاده از کلاه ایمنی و عینک محافظ دارند، زمانی که شما از لنز های تماسی استفاده می کنید برای استفاده از این نوع کلاه و عینک مشکل نخواهید داشت.
علاوه بر مزایای بالا، با استفاده از لنزهای تماسی روزانه دیگر نیازی نیست که نگران نگهداری و مراقبت از لنز خود باشید. لنز را برای مسابقه یا تمرینات ورزشی استفاده کنید و بعد دور بیاندازید.

 

لنزهای تماسی برای ورزشکاران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر