ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مصرف کره بله یا خیر؟

مصرف کره بله یا خیر؟
یک  قاشق سوپ خوری کره شامل 31 میلی گرم کلسترول و 7.2 گرم چربی اشباع شده است. طبق توصیه انجمن قلب آمریکا، افرادی که تمایل دارند میزان کلسترول خود را پایین بیاورند؛ در طول روز نباید در رژیم غذایی آنها بیش از  6 درصد چربی اشباع شده وجود داشته باشد. خوردن میزان زیاد از چربی اشباع شده می تواند باعث افزایش سطح کلسترولLDL   شود. از آن جا که کره حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده است. افرادی  با کلسترول بالا باید در میزان مصرف روزانه آن دقت کنند.
علایم و خطرات کلسترول بالا:

مصرف کره بله یا خیر؟
کلسترول بالا همیشه باعث بروز علایم قابل توجه نمی شود. افراد گاهی بعد از تست خون متوجه بالا بودن سطح کلسترول خود می شوند. کلسترول بالا می تواند منجر به ایجاد شرایطی به نام آترو اسکلروزیس شود که علایم  زیر را  به همراه دارد:
•    سخت شدن شریان ها
•    درد قفسه سینه
•    حمله قلبی
•    سکته
•    بیماری کلیوی
•    بیماری های  شریان کناری

کره گیاهی یا لبنی؟

مصرف کره بله یا خیر؟
کره ای که از روغن گیاهی تهیه می شود، مارگارین می گویند. مارگارین خواص ظاهری و فیزیکی مشابه با کره لبنی دارد ولی پایه اصلی آن شیر نیست. این محصول اغلب از انواع روغن های نباتی چون ذرت، آفتابگردان، سویا و کتان به همراه برخی افزودنی ها تهیه می شود. این کره فاقد ویتامین های موجود در پنیر بوده و از لحاظ املاحی چون آهن، روی و مس فقیر است.
البته این کره خواص تغذیه ای روغن های گیاهی را داراست ولی به دلیل فرآیندهای حرارتی تا حدود زیادی از ریز مغذی هایش کاسته می شود. به همین دلیل برای آن که این محصول را از نظر تغذیه ای مشابه کره لبنی کنند با افزودن ویتامین هایی چون آ و د آن را غنی و با افزودن طعم دهنده و مواد رنگی، طعم و مزه مخصوص کره را در آن ایجاد می کنند. تفاوت بین کره و مارگارین در ترکیب اسیدهای چرب آنها است. کره حاوی کلسترول است که نمایانگر اجزای تشکیل دهنده با منشأ حیوانی است در حالی که مارگارین به طور عمده حاوی چربی های گیاهی است. از طرف دیگر در مارگارین، مقدار اسیدهای چرب ضروری یعنی اسیدهای چرب غیر اشباع با چند پیوند دوگانه به مراتب بیشتر است. برخی معتقدند مارگارین جانشین سالم و بی خطر برای کره به حساب می آید اما برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که ماده ای در مارگارین وجود دارد که می تواند سلامت انسان را به خطر بیندازد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

خواص دارویی سیب گلی یا رز آلو‌‌

تاثیر مصرف زرشک در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد