خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

نارگیل هنگامی که نارس است مقدار بیشتری شیره دارد، ولی به تدریج که میوه می رسد مقدار شیره آن کمتر می شود. پس برای اطمینان از تازه بودن نارگیلی که می خرید، آن را تکان دهید تا صدای شیره ی آن را بشنوید. چون نارگیل تایلندی نارس است ، بافت آن نرم تر بوده و آسیب کمتری به دندان ها وارد می کند. برای خرید نارگیل تایلندی همیشه میوه ای را انتخاب کنید که سنگین باشد ضمنا آنرا تکان دهید که صدای شیر داخل آنرا بشنوید زیرا نارگیل اگر بدون شیر باشد حتما کهنه است و یا اینکه شیرش بیرون آمده و هوا کشیده و خراب شده است. آب نارگيل تایلندی يک غذاي ايده‏آل براي جايگزين کردن مايعات از دست رفته در اسهال است. شما می توانید در خارش‏هاي معمول، از شيره نارگيل براي کاهش التهابات استفاده کنید.

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

نارگیل از نظر فیبر غنی است و به سلامت قلب کمک می‌کند. با خوردن نارگیل تمامی فیبر مورد نیاز خود را تأمین می‌کنید. برای افزای هوش فرزندان خود که در حال رشد هستند ، می بایست نارگیل را در برنامه غذایی خود وارد کنید. محققان و پزشکان می گویند ، عملکرد مغز با نارگیل خشک تقویت می‌ شود. چرا که نارگیل از پیشروی بیماری‌های مغزی جلوگیری می کند. اگر از مشکلاتی مانند آرتروز (درد مفاصل) و پوکی استخوان رنج می برید ، روزانه نارگیل مصرف کنید.

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

جالب است که بدانید یکی از خوراکی های محبوب در کشورهایی مانند تایلند، سریلانکا، هند، جزایر آفریقا نارگیل است. در این مناطق نارگیل بخشی از رژیم غذای روزانه بسیاری از مردم است. بومیان این مناطق از نارگیل در درمان بیماري هاي ضعف کبد، درد مثانه ، کمر درد، بواسیر، کرم معده و روده مخصوصاً کرم کدو از نارگیل تایلندی که بافت نرمی داشته و نارس است، استفاده می کنند. حرارت بدن را افزایش و نیروي جنسی را نیز تحریک می کند. برای درمان بیماری ها از شیره ی نارگیل غافل نشوید بیماري های آب آوردگی بدن ، بیماري هاي پوستی ، تب ،اسهال و سم بیماري هاي کبدي مثل یرقان استفاده می شود. براي درمان اسهال خونی از دم کرده ریشه درخت نارگیل استفاده کنید.

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

ساحل درختان نارگیل کیش

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر