خواص سیر برای رفع بی خوابی (2)

یکی از خواص بسیار مهم سیر که قبلا هم به آن اشاره شده رفع بی خوابی و یا کم خوبی است. که می توانید به روشهایی که در ادامه این مطلب آمده است از سیر علاوه بر مصرف خوراکی برای استعمال خارجی و قراردادن آن زیر بالشت خود بی خوابیتان را به طور کل درمان کنید.

خواص سیر برای رفع بی خوابی (2)
قرار دادن سیر در زیر بالشت در بسیاری از کشورها مرسوم بوده که می تواند خوابی آرام و لذت بخش را برای فرد فراهم کند. و در واقع در طب بومی این کشورها نیز برای درمان بی خوابی از این روش استفاده می شود. زیرا ترکیب اسید سولفوریک موجود در سیر باعث آرامش بخشی و استراحت ذهن و مغز می گردد.

خواص سیر برای رفع بی خوابی (2)

روش های دیگر جهت استفاده از سیر برای داشتن خوابی آرام
اگر چنانچه از بوی سیر در زیر بالشتان خوشتان نمی آید. می توانید روش های دیگری را نیز امتحان کنید که به شما کمک می کند تا خوابی آرام و عالی داشته باشید.
1-اولین روش این است که می توانید ازغذاهایی که حاوی سیر هستند مصرف کرده و یا یک حبه و یا نصف آن را در طول روز میل نمایید. البته مصرف سیر در طول روز منوط به این است که شما مشکلی در معده و هضم آن نداشته باشید. در غیر این صورت از خوردن سیر خام پرهیز کنید.
همچنین می توانید سیر یا عصاره آن را به مواد غذایی اضافه کرده و بی خوابی خود را بدین وسیله برطرف کنید.

خواص سیر برای رفع بی خوابی (2)
2- روش دیگری که در مورد کاربرد سیر وجود دارد آن است. که اگر معده شما کمی ضعیف باشد و نمی خواهید که به صورت مستقیم از سیر استفاده کرده، می توانید آن را رنده کرده و با یک لیوان شیر داغ مخلوط کرده و بگذارید تا کمی دم بکشد. شیر دم کشیده را از صافی رد کرده و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. مصرف این معجون نیم ساعت قبل از خواب باعث می شود تا بی خوابی و کم خوابی شما در طول شب به حداقل برید. و خوابی آرام و لذت بخش را تجربه کنید. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل پاین بی کوش آداسی

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

هتل بی لی تونگ تایلند

مرکز خرید بی بی پلازا مالزی

هتل کریستال گرین بی بدروم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد