زیباترین جاده های ایران کدامند؟ - 4.7 out of 5 based on 3 votes

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

سفر کردن با خودرو شخصی در جاده های خوش منظره کشورمان بسیار لذت بخش است. اگر عاشق سفرهای جاده ایی هستید، پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا زیباترین جاده های ایران را به شما معرفی کنیم.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده چالوس

یکی از جاده های زیبای مازندران و حتی جهان، جاده چالوس می باشد. جاده چالوس در سال 1312 افتتاح شد و امروزه یکی از محبوب ترین جاده ها بین شهری محسوب می شود. طبیعت بکر و مناظر زیبای این مسیر از جمله درختان سرسبز، آبشارهای دل انگیز، کوهستان های سر به فلک کشیده، دره های خوش آب و هوا، صخره های بلند، هوای مه آلود و رودخانه ای خروشان باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. از جاذبه های گردشگری جاده چالوس می توان به تونل کندوان، رود چالوس، پیست اسکی دیزین، سیاه بیشه، سد امیرکبیر، باغ های دل انگیز کنار جاده، آشکده چالوس و دهکده یوش اشاره نمود.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

گردنه حیران

جاده حیران یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران است که استان گیلان را به اردبیل متصل می کند. این جاده در میان تپه های سرسبز و جنگل های انبوه و بکر کشور آذربایجان قرار دارد. هم چنین رود آستاراچای نیز از میان دره های این جاده عبور می کند. یکی دیگر از جذابیت های این جاده، پیچ های تندی است که در میان درختان سر به فلک کشیده وجود دارد. جالب است بدانید که این جاده زیبا جزء مناطق محافظت شده استان گیلان به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم در فصل پاییز سفر کردن در گردنه حیران را تجربه کنید. مطمئنا تماشای مناظر اطراف شما را حیرت زده می کند.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده اسالم خلخال

یکی از رویایی ترین جاده های جنگلی ایران، جاده اسالم خلخال می باشد. این جاده همانند جاده حیران استان های گیلان و اردبیل را به یکدیگر متصل می کند و در نهایت به شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل می رسد. درختان سرسبز در دامنه های این جاده و طراوت و تازگی هوا برای هر توریستی لذتبخش است. هم چنین برای استراحت گردشگران می توانند در کنار رودخانه پرخروش این جاده ساعاتی را استراحت کنند.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده عباس آباد کلاردشت

یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران، جاده عباس است. درختان سرسبز، منظره های حیرت انگیز، صدای پرندگان، هوای مه آلود رانندگی را برای هر شخصی لذت بخش می کند.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده جواهرده

جاده جواهرده در رامسر قرار دارد و جز زیباترین جاده های ایران محسوب می شود. از زیبایی این جاده که هر گردشگری را مجذوب می کند، مه غلیظی است که بر فراز آن پابرجا می باشد. هم چنین روستای جواهرده  دارای طبیعت زیبا و هوایی خنک است و شما می توانید زندگی در کنار مردم روستایی را تجربه کرده و از غذاهای محلی خوش طعم و بی نظیر آن میل کنید.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده هراز

یکی از جاده های زیبا  و مهم ایران، جاده هراز یا جاده 77 می باشد. برخی از جاذبه های گردشگری این مسیر عبارت اند از: آبشار شاهان دشت به عنوان بلند ترین آبشار مازندران، کوه دماوند، آبشار قلعه دختر، دریاچه تار و هویر، امام زاه هاشم، غار گل زرد، دریاچه امامزاده علی، حمام شاه عباسی، آبشار ترا، دشت شقایق، تخت فریدون، آبشار برز و غیره. این جاده دارای 15 تونل می باشد که طولانی ترین آن تقریبا 1500 متر است. جاده هراز به دلیل نداشتن پیچ های زیاد، نسبت به جاده چالوس انتخاب مناسب تری می باشد.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده شاهرود گرگان

جاده شاهرود یا توسکستان یکی دیگر از جاده های زیبای ایران می باشد. این مسیر زیبا جز جاده های منحصر به فرد ایران محسوب می شود. رانندگی در این جاده همانند رفتن به شهر بازی است و به دلیل پیچ و خم های زیاد، هیجان و ترسی زیادی را منتقل می نماید. از درختان زیبای این جاده که نظر گردشگران را جذب خودش می کند، درختان اورس، بلوط و توسکا می باشند.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده سراوان فومن

یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران، جاده سراوان است. اگر این مسیر را برای سفر خود انتخاب کردید، می توانید از موزه روستایی بزرگ گیلان هم بازدید نمایید.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده سیاهکل دیلمان

یکی از جاده های زیبای شمال کشور جاده سیاهکل می باشد که در محور سیاهکل به دیلمان قرار دارد و دارای منظره های خیره کننده می باشد. هم چنین در این مسیر مکان های مناسبی جهت کمپینگ و گشت و گذار وجود دارد. از جاذبه های این جاده می توان به چشمه ها در دامنه کوهپایه و آبشار های زیبا اشاره نمود.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده هجیج اورامانات

جاده هجیج اورامانات در کوهستان های استان کردستان واقع شده است. شما در این جاده از میان کوه های بلند، دره هایی  عمیق و باغ های انبوه عبور می کنید. تماشای مسیر جاده، با رودخانه پرجوش و خروش سیروان، چشمه ها و آبشارهای گوناگون برای هر فردی لذت بخش است. این منطقه در فصل های بهار و تابستان دارای هوای دلپذیری می باشد که موجب جذب گردشگران زیادی شده است.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده مرزی ارس جلفا

جاده ارس جلفا در شمال غربی ایران و در آذربایجان شرقی واقع شده و دارای منظره های شگفت انگیزی می باشد. هم چنین رود ارس زیبایی خاصی به این جاده بخشیده است. گردشگران می توانند در آن سوی رود ارس به تماشای جاده ها و سرزمین پهناور ارمنستان بپردازند.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده ساحلی چابهار بریس

یکی از جاده های زیبای کشورمان، جاده چابهار بریس می باشد. برای قرار گرفتن در مسیر این جاده باید از چابهار به سمت شرق حرکت کنید تا به بندر بریس برسید. از جاذبه های این جاده می توان به سواحل صخره ای، چشم اندازی خیره کننده، جنگل دریای حرا، تالاب لیپار، درخت انجیر معابد، فرش خزه و کوه های مینیاتوری اشاره نمود.  

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده سپیدان نورآباد

یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران، جاده سپیدان می باشد که در استان فارس قرار دارد. این جاده رودخانه های پرآب، زمین های کشاورزی و مراتع، کوه ها و چشمه های فراوانی را در خود جای داده است. هم چنین در این مسیر گیاهان مختلفی از جمله تمشک، آویشن، بلوط، بادام وحشی، بنه، سپیدار، انجیر کوهی و کلخنگ به چشم می خورد.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده شهداد نهبندان

جاده شهداد یکی از جاده های کویری کشورمان می باشد که جز زیباترین جاده کویری دنیا به شمار می رود.

عبور از میان کلوت های شهداد و به تماشا نشستن طلوع و غروب آفتاب برای هر گردشگری جذاب می باشد.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده شهرکرد ایذه

این جاده استان خوزستان را به استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان متصل می کند. پیشنهاد می کنیم در فصل بهار به این جاده بروید و از زیبایی های آن لذت ببرید. هم چنین رفت و آمد در این جاده در فصل زمستان به دلیل بارش برف های سنگین بسیار خطرناک می باشد. یکی از سدهای مهم ایران سد کارون است که در این مسیر قرار دارد. از جذابیت های این جاده می توان به مزارع، باغات، شالیزار، کوهستان و رودخانه های خروشان اشاره نمود.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده کرند غرب بابایادگار

جاده کوهستانی کرند غرب از بکرترین جاده های کشورمان محسوب می شود. جنگل های زیبای بلوط، تپه های زرد و سبز  و آبشار خوش منظره ریجاب از جذابیت های این جاده می باشد.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

جاده جندق معلمان

یکی دیگر از جاده های کویری ایران، جاده جندق معلمان است. این جاده زیبا در مسیر اصفهان به دامغان قرار دارد. این جاده در تمام فصل های سال خلوت می باشد و به همین دلیل رانندگی در آن بسیار لذت بخش است.

هم چنین می توانید از طریق این جاده به ریگ جن که یکی از کویرهای صعب العبور ایران می باشد، بروید.

زیباترین جاده های ایران کدامند؟

4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

رستوران های مالزی

هتل ایران اصفهان

هتل برج های طلایی کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر