علاقه کودکان به آرایش کردن

اکثر دختر بچه ها مخصوصا دختران زیر 7سال علاقه زیادی به آرایش کردن دارن که باعث نگرانی خانواده ها شده است زیرا مواد داخل لوازم آرایش بسیار خطرناک و مضر هستند بخصوص برای اطفال پس پدرو مادرها چه کاری باید انجام بدهند؟کودکان دوست دارند همه چیز را لمس کنند و حتی بچشند این علاقه به خاطر کنجکاوی بیش از حد کودکان در رابطه با محیط اطراف است و لوازم آرایش به خاطر رنگبندی متنوع و بسته بندی جذاب حس کنجکاوی کودکان را بیشتر بر می انگیزد و همچنین این را باید بپذیریم که به خاطر الگو برداری از اطراف مانند شخصیت های کارتونی از جمله باربی و تاثیر از زنان آرایش کرده در تلوزیون و ماهواره واطرافیان و مهمتر از همه خودتان دلیل اصلی علاقه کودکان به لوازم آرایش است.

 

علاقه کودکان به آرایش کردن

در برخورد اولیه با کودکی که به سراغ لوازم آرایش رفته چه کنیم؟با عصبانی شدن کنجکاوی او را نسبت به لوازم آرایش بیشتر میکنیم و از طرف دیگر اگر او را تشویق کنیم و یا شروع کنیم به عکس گرفتن از او ،کودک احساس می کند که شما از کار او خوشتان آمده و باز به این کار ادامه می دهد بنابراین خونسرد بوده ونکات زیر را عملی کنید.
1.کاملا منطقی صحبت کنید: برای کودک توضیح دهید که به دلیل داشتن پوست و چهره زیبا نیازی به استفاده از لوازم آرایش ندارند و افرادی که میخواهند زیباتر به نظر برسند از لوازم آرایش استفاده میکنند و همچنین لوازم آرایش به پوست و زیبایی آنها لطمه میزند
2.وسیله جایگزینی مناسب برایشان انتخاب کنید: مثلا برایشان گلسرهای زیبا تاجسر های قشنگ کش موهای رنگارنک بخرید و مدل های مختلف موهایشان را ببندید و بگویید این کار مناسب سن شما است.

 

علاقه کودکان به آرایش کردن
3.برایش یک خاطره تلخ از خوتان بگویید: مثلا برایش تعریف کنید که یک بار در اثر استفاده از لوازم آرایش خراشی روی پوستتان افتاد و استفاده از این لوازم باعث آسیب رسیدن به پوست لطیفشان خواهد شد.
4.بهتر است بدانید شما الگوی کودکتان هستید و هر چیز از شما ببینند تکرار میکنند بنابراین سعی کنید جلوی کودکتان آرایش نکنید و در جایی باشید که دور از دید او باشید.
5.سعی کنید لوازم آرایش تان مخصوصا رژ و لاک که رنگ های جذابی دارند از دسترسشان دور کنید چون هر چه کمتر ببیند کمتر وسوسه میشود به سمتشان برود.
و این را بدانید که همیشه به کودکتان بگویید که او زیباترین فرشته ای هست که میبینید و هیچ نیازی به آرایش ندارد. 

 
علاقه کودکان به آرایش کردن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر